آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73259
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 11:17
تعداد بازدید : 1278

مشارکت نصر تهران در تدوین بخشنامه آموزش کارکنان دولت در حوزه فاوا

اولین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر تهران درسال94 با حضور اعضای این کمیسیون و همچنین معاون دولت الکترونیکی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد.


نصر تهران- در این جلسه که در محل دبیرخانه سازمان برگزار شد، اعضای کمیسیون آموزش متشکل از مدیران موسسات آموزش IT با حضور نماینده دولت، ضمن معرفی توانمندی‎ها و مشکلات بخش‎خصوصی در این حوزه به بررسی بخشنامه اخیر دولت درخصوص برگزاری دوره‎های آموزشی کارکنان دولت در حوزه فناوری اطلاعات پرداختند. 
در این نشست علیرضا شاهپری، معاون امور سیستم‎ها و دولت الکترونیکی سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی به عنوان میهمان، رویکرد و تصمیمات دولت در زمینه توسعه و اجرای دولت الکترونیکی را تشریح کرد و در زمینه نحوه برگزاری  این دوره های آموزشی با اعضای کمیسیون آموزش به بحث و تبادل نظر پرداخت.
 توسعه ارتباط با دستگاه های دولتی
فریبا مهدیون، مسوول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر تهران در خصوص اهداف و ماموریت‎های این دوره از کمیسیون آموزش گفت: در این دوره، توسعه ارتباط با سازمان‎ها و نهادهای دولتی سیاست‎گذار در حوزه فناوری اطلاعات و به ویژه متولیان حوزه آموزش در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.
مهدیون تاکید کرد: کمیسیون آموزش و پژوهش همواره آماده ارایه توانایی‎ها و نظرات تخصصی خود در زمینه  تدوین بخش نامه‎ها و پروژه‎های اجرایی آموزش ICT است و تلاش می‎کند از طریق جلسات با متولیان آموزش، راه حل‎های خود به منظور حذف مشکلات وموانع کسب و کار را ارایه کند.
 تاکید بر مشارکت سازمان نصر  در اجرای پروژه‎ها
معاون امور سیستم‎ها و دولت الکترونیکی سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی دراین نشست ضمن اشاره به فعالیت کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی گفت: این کمیسیون به عنوان بالاترین مقام اجرایی در سطح دولت ماموریت دارد، سیاست‎های اجرایی توسعه دولت الکترونیکی را اجرا کند.
شاهپری با تشریح فعالیت کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی ادامه داد: طی جلساتی که این کمیسیون در سال گذشته برگزار کرد، نقشه راه دولت الکترونیکی کشور به تصویب رسید و برنامه عملیاتی این نقشه برای 30 دستگاه و نهاد تدوین شد.
 ردیف بودجه مجزای توسعه خدمات الکترونیکی
او همچنین در مورد اختصاص یک ردیف بودجه مجزا به توسعه خدمات الکترونیکی در هر دستگاه اجرایی گفت: اعضای هیات دولت تاکید زیادی بر فراگیر شدن دولت الکترونیکی در کشور دارند.
معاون امور سیستم‎ها و دولت الکترونیکی سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی در ادامه به تشریح سیاست‎های دولت درخصوص آموزش الکترونیکی و اجرای بخش نامه دوره های آموزشی کارکنان دولت در حوزه فناوری اطلاعات پرداخت و گفت: دولت مصر است پیش از ابلاغ این بخشنامه که حاصل همفکری بیش از 100 مدیر فاوای دولتی است، نظرات بخش خصوصی را برای برگزاری هرچه بهتر این دوره‎ها دریافت کند.
در این جلسه پس از تشریح بندهای بخشنامه موردنظر، اعضای کمیسیون ضمن بررسی محاسن و آسیب های این بخشنامه، نظرات کارشناسی خود را در زمینه شرایط برگزاری، نحوه احراز صلاحیت مراکز آموزشی ذی صلاح و مدرسان دوره ها بیان کردند.
شاهپری ضمن استقبال از پذیرش این نظرات تاکید کرد: قطعا در مراحل احراز صلاحیت متقاضیان برگزاری این دوره ها از مشارکت و نظرات سازمان نظام صنفی رایانه ای مدنظر قرار می گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :