آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73258
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 11:16
تعداد بازدید : 889

مدیرعامل شاتل:

بستر انتقال مخابرات پاسخگوی نیازها نیست

مدیرعامل شرکت شاتل گفت: درحال حاضر مشکلی برای ورود و انتقال اینترنت در سطح استان ها وجود ندارد. اما بحثی که وجود دارد روی بستر مخابراتی است که سرویس به مردم عرضه می شود و این بخشی است که ما سال ها است از آن رنج می بریم و بستر انتقال مراکز داخل شهرها در لایه مخابرات نمی تواند پاسخگوی نیازها باشد.


فناوران- احمد نخجوانی درباره اینکه شرکت های PAP هزینه کمی به مخابرات می پردازند، بر تبعیت از قانون و تعرفه های مصوبه تاکید کرد و افزود: شرکت های خصوصی ارایه دهنده اینترنت پرسرعت 40 درصد قیمت تمام شده سرویس را به مخابرات یعنی کسی که هم رقیب و هم تامین کننده امکانات در جایگاه انحصاری است، می پردازند.نخجوانی درباره اتهام های وارده مبنی بر کم کاری شرکت های PAP برای توسعه ADSL گفت: این موضوع صحت ندارد و هم اکنون شرکت‎ها صدها هزار مشتری دارند که علاقه‎مند به استفاده از خدمات بخش‏خصوصی هستند اما این امکان را ندارند چون در بیش از نیمی از مراکز مخابراتی به دلیل محدودیت امکانات و فقدان همکاری مخابرات نمی توانیم سرویس بدهیم.
وی افزود: در شرایطی شرکت مخابرات ایران نسبت به واگذاری میلیون ها پورت اینترنت پرسرعت در کشور اقدام کرده که از ارایه سرویس به شرکت های PAP خودداری کرده است.
نخجوانی، خودداری شرکت های خصوصی از ورود و ارایه سرویس در روستاها و مناطق دورافتاده به دلیل مقرون به صرفه نبودن سرمایه گذاری را رد کرد و گفت: برای ارایه سرویس اینترنت پرسرعت در روستاها و مناطق دورافتاده از زمان دولت قبل چندین بار با وزیر ارتباطات وقت و شورای رقابت جلسه برگزار و مکاتبه کردیم و آمادگی داریم تمام نقاط شهری و روستایی را پوشش دهیم. این درحالی است که در سال 87 برای نصب شش میلیون پورت اینترنت پرسرعت در این مناطق کشور اعلام آمادگی کرده بودیم اما شرکت مخابرات ایران مخالفت کرد.وی درباره به اشتراک گذاری سرویس های اینترنتی گفت: طبق قانون شرکت ها مجاز به اشتراک گذاری یک سرویس با ضریب یک به هشت هستند اما چون بحث رقابت در بازار مطرح است، در عمل سرعت دریافتی مشترکان به مراتب بالاتر از سرویس درخواستی است و با تعدد کاربران استفاده کننده از یک سرویس و همین طور توسعه اپلیکیشن ها، اسمارت فون ها و اسمارت دیوایس ها، میزان مصرف اینترنت افزایش یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :