آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73252
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 11:5
تعداد بازدید : 901

احراز هویت رفتار غیرقانونی مشترکان موبایل را کم می کند

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعاتی گفت: اخذ احراز هویت مشترکان تلفن همراه باعث کاهش رفتارهای غیرقانونی مشترکان می شود.


فناوران- غلامرضا داداش زاده دریافت کد ملی از استفاده کنندگان سیم کارت های تلفن همراه را یک پروژه بزرگ دانست و افزود: این موضوع با همکاری و مشارکت اپراتورهای تلفن همراه دنبال می شود. وی تصریح کرد: اخذ احراز هویت مشترکان تلفن همراه می تواند مانع از قاچاق ترافیک مکالمات و مزاحمت های تلفنی شده و از طرفی نامبرینگ غیرقابل استفاده بصورت مجدد به شبکه تلفن همراه باز می گردد.
داداش زاده ادامه داد: تاکنون اپراتورهای تلفن همراه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همکاری و تعامل بسیار خوبی در این خصوص داشته اند و این تعاملات می تواند منافع مشترکان تلفن همراه را تضمین کند.معاون رگولاتوری همچنین با بیان بخش دوم اجرای ساماندهی سیم کارت های موجود در بازار تلفن همراه، تاکید کرد: بزودی ساماندهی افراد حقیقی که بیش از 10 سیم کارت دارند را نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات تصریح کرد: مطابق با مقررات جدید اخذ احراز هویت مشترکان تلفن همراه باعث کاهش رفتارهای غیرقانونی مشترکان می شود.
مطابق با تصمیم اخیر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، یک فرد حقیقی نمی تواند بیش از 10 سیم کارت به نام خود داشته باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :