آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73239
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 10:50
تعداد بازدید : 1131

هزینه صدور هلوگرام نرم افزارهای داخلی 3 برابر شد

سرپرست گروه نشر دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با پذیرش کندی در اعطای هلوگرام به ناشران دیجیتال در فروردین ماه وعده داد: با اصلاح فرایندها، از ابتدای اردیبهشت ماه، اعطای هلوگرام ها به روال عادی خود بازمی گردد.


فناوران- ابوالقاسم خداوردی لو گفت: برای عملیاتی شدن هرچه بهتر صدور هلوگرام، به اصلاح فرایند اتوماسیون اعطای هلوگرام و سایر زیرساخت های فنی نیاز داشتیم. به همین دلیل با برنامه ریزی های انجام شده، فروردین ماه با توجه به این که درخواست هلوگرام ها کاهش می یابد، برای اصلاح فرایندها انتخاب شد.
وی افزود: این اصلاح فرایندها با هدف کاهش زمان اعطای هلوگرام به کم تر از سه روز و همچنین الکترونیکی شدن ارتباط میان ناشران و مرکز انجام شد و دلیل کندی اعطای هلوگرام ها در فروردین ماه نیز همین موضوع بود.
سرپرست گروه نشر دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات گفت: البته مراحل اعطای هلوگرام در مرکز انجام شده و فقط مرحله آخر، منوط به اصلاح ساختار شده بود که این اصلاحات، براساس برنامه از پیش تعیین شده، در 31 فروردین ماه (امروز) به پایان رسیده و روال اعطای هلوگرام، با سرعتی بهتر و کارآمدتر از پیش از سر گرفته می شود.
خداوردی لو تاکید کرد: البته برای آن که ناشران دیجیتال هلوگرام های خود را به سرعت دریافت کنند باید بدهی مالی خود را چه مربوط به هلوگرام های سال 93 و چه سال 94 باشد، تسویه کرده و سپس کار را ادامه دهند.
سرپرست گروه نشر دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات در این مورد توضیح داد: ناشران با مراجعه به پنل خود، اطلاعات مالی را مشاهده کرده و جمع مبلغ فیش ها را باید واریز کنند. در ادامه نیز اصل فیش را باید به مرکز ارایه دهند.
وی افزود: از بهمن ماه که مسوولیت این بخش به بنده واگذار شد، اقدامی اساسی را در دستور کار قرار دادیم و آن هم این بود که مجوزها و گواهی پروانه نشر اثر و مجوز تکثیر که قبلا ناشران از این مرکز به صورت کاغذی دریافت می کردند را دیجیتالی کردیم. به این ترتیب هر اثری که از کارگروه خارج می شود، با امضای رییس مرکز در پنل قرار گرفته و ناشران می توانند مجوز را خود از پنل دریافت و پرینت کنند.
خداوردی لو با بیان این که از زمان مکانیزه شدن فرایند، 700 مجوز نشر اعطا شده است، تاکید کرد: این اصلاح فرایند برای چابک سازی مرکز ضروری بود و  قول می دهیم از ابتدای اردیبهشت، این مشکلات رفع شود.
سرپرست گروه نشر دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات در مورد هزینه جدید هلوگرام نیز گفت: چند سالی بود که تعرفه هلوگرام ثابت بود و برای نرم افزارهای داخلی به ازای هر هلوگرام 10 تومان و نرم افزارهای خارجی 50 تومان اخذ می شد. وی ادامه داد: اکنون با دستورالعمل جدید هزینه صدور هلوگرام برای نرم افزارهای داخلی 30 تومان و خارجی 80 تومان تعیین شده است. البته باید تاکید کنم که نباید میزان افزایش قیمت را از 93 به 94 مقایسه کرد و چند سالی بود که این رقم ثابت بوده و نیاز به بازنگری اساسی داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :