آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73234
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 10:42
تعداد بازدید : 880

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی:

خارجی ها برای برگزاری نمایشگاه در ایران صف کشیده اند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هجوم خارجی ها برای برگزاری نمایشگاه در ایران در تاریخ صنعت نمایشگاهی کشورمان بی نظیر بوده است و من استقبال آنها را هرگز تا به این حد ندیده ام.

سازمان توسعه و تجارت- حسین اسفهبدی با بیان اینکه ایران سابقه طولانی در برگزاری نمایشگاه دارد، گفت: فضای آرام سیاسی در ایران و اقدامات دولت تدبیر و امید در تنش زدایی و تقویت تعامل با دنیا، شرایط حضور شرکت های خارجی و مشارکت آنها در نمایشگاه های ایران را بیشتر کرده است.
وی با تاکید بر اینکه صاحب نامان عرصه نمایشگاهی جهان درخواست برگزاری نمایشگاه از ایران را دارند، یادآور شد: درخواست خارجی ها هم به صورت مشارکت بوده و هم درخواست برگزاری نمایشگاه اختصاصی در تهران را داشته اند. مثلا هانوفر، مونیخ و فرانکفورت که در دنیا صاحب نام هستند، این درخواست را به ایران ارایه داده اند. کشورهای مهمی از ما خواسته اند که به هر روشی که ممکن است همکاری های خود با آنها را افزایش دهیم.
معاون وزیر و رییس هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سال گذشته سه نمایشگاه اختصاصی در تهران برگزار شد، گفت: کره جنوبی، ایتالیا و ترکیه کشورهایی بودند که اقدام به برگزاری نمایشگاه در تهران کردند، امسال هم ما درخواست های بیشماری داریم اما متاسفانه تقویم نمایشگاهی کشور پر می شود و خیلی از کشورها پشت در می مانند.
وی افزود: البته ما از حضور همه کشورها در نمایشگاه های تخصصی بین المللی ایران استقبال می کنیم و علاقه مند به پذیرش همه متقاضیان هستیم به همین جهت سعی می کنیم که برخی از آنها را به شهرستان ها هدایت کنیم.
اسفهبدی در خصوص سیاست های این شرکت در برگزاری نمایشگاه در سال جاری گفت: در سال 94 حتی یک ریال هم به هزینه‎های برگزاری نمایشگاه اضافه نشده است و این اقدامی برای حمایت از فعالان این صنعت به شمار می آید.
وی اضافه کرد: البته در کنار این تصمیم تغییری هم در ارایه خدمات ایجاد کردیم و آن اینکه مجریان نمایشگاهی که از شرکت ها برای حضورشان پول دریافت می کنند، باید خودشان در ارایه خدمات نیز کمک کنند؛ یعنی از محل درآمدشان، خدمات ویژه ای ارایه دهند.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در پایان تاکید کرد: با این اقدامات درصددیم که حضور فعالان را در عرصه نمایشگاهی بیش از گذشته تقویت کنیم و امیدواریم با توجه به رفع تحریم ها در سال جاری تحولی جدید در این صنعت شاهد باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :