آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73120
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1394 12:10
تعداد بازدید : 816

اشتباه کاربران عامل موفقیت حملات سایبری

زمانی که یک حمله سایبری موفق از کار درمی آید بسیاری پیچیدگی آن را عامل اصلی موفقیت هکرها می دانند، اما اشتباهات کاربری در این زمینه موثرتر است.


 خبرگزاری فارس- یافته های تحقیقاتی سمانتک و وریزون نشان می دهد که اگر کاربران شرکت ها و ادارات دولتی بر روی لینک های مشکوک کلیک نکرده و فایل های ضمیمه ناشناخته ارسالی از طریق ایمیل ها را باز نکنند، احتمال موفقیت حملات هکری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
همچنین اگر شرکت ها و موسسات مختلف خصوصی و دولتی وصله های امنیتی به روزرسان برای برنامه ها و نرم افزارهای مختلف را به سرعت نصب کنند و متخصصان فنی آنها کار پیکربندی و ایمن سازی سیستم های مورد استفاده را به درستی انجام دهند مصونیت در برابر مزاحمت های سایبری افزایش می یابد. بر اساس گزارشی که توسط وریزون منتشر شده دو سوم موارد توطئه های الکترونیک در سال 2014 با تکنیک فیشینگ صورت گرفته اند و با ارسال ایمیل های ظاهرا موجه آلوده کاربران شرکت های مختلف فریب خورده و بدافزار سارقی روی سیستم آنها نصب شده است. بر اساس همین بررسی با ارسال 10 ایمیل فریبنده از این دست می توان در 90 درصد از موارد به درون شبکه های رایانه های شرکت ها نفوذ کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :