آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73116
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1394 12:3
تعداد بازدید : 1230

سازمان نصرتهران مراسم روز جهانی دختران و ICT را برگزار می کند

سازمان نصر تهران با همکاری دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی، کمیته زنان در مهندسی IEEE بخش ایران و انجمن ملی زنان کارآفرین، برای اولین بار در ایران، مراسم روز جهانیدختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات را در کشور برگزار می‎کند.

نصر تهران- فریبا مهدیون، عضو هیات مدیره این سازمان و مدیر اجرایی مراسم روز جهانی دختران و ICT، با اعلام این مطلب گفت: با توجه به اهمیت نقش فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در تمام عرصه های زندگی و افزایش تخصص زنان در حوزه ICT به عنوان نیمی از جمعیت جهان، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) به عنوان نهاد تخصصی سازمان ملل متحد در حوزه مخابرات و ICT ، روز 23 آوریل(سوم اردیبهشت ماه) را به عنوان روزجهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات نام گذاری کرده است. مهدیون درخصوص برگزاری مشابه این رویداد برای دختران ایرانی، ادامه داد: در ایران سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان تهران، کمیته زنان در مهندسی IEEEبخش ایران، دانشگاه شریعتی و انجمن زنان کار آفرین در نظر دارند در آستانه روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات (International girls in ICT DAY) رویدادی را در روز 8 اردیبهشت ماه جاری و در محل دانشگاه شریعتی تهران برگزار کنند.
او در این رابطه ادامه داد: در این مراسم علاوه بر بانوان مدیر و صاحب ایده و کسب و کار ICT از حوزه دولت و بخش‎خصوصی، دختران دانشجو و دانش آموز، اساتید دانشکده های ICT تهران و همچنین سفیر ITUحضور خواهند داشت.
مهدیون درخصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: مراسم روز دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات با شعار توسعه دانش و تغییر نگرش و با اهداف ترغیب و ترویج دختران و زنان جوان به تحصیل در رشته های مهندسی IT  و تربیت نیروی متخصص مورد نیاز جامعه در این حوزه برگزار می شود.
عضو هیات مدیره سازمان نصر تهران در خصوص برنامه‎های این مراسم گفت: این برنامه در چند بخش شامل برگزاری کارگاه‎های آموزشی با هدف ارایه تکنولوژی‎های جدید در حوزه ICT مانند Mobile Application Building ، UX Design و Create Animations and Games و همچنین معرفی و سخنرانی الگوهای موفق بانوان فعال ICT از بخش‎خصوصی، دولت و دانشگاهی
 است.
علاقمندان می‎توانند برای ثبت‎نام در این رویداد به سایت www.shariaty.ac.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :