آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73097
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1394 10:35
تعداد بازدید : 952

شکایت یک هنرمند از اپل

رومرو بریتو، هنرمند آمریکایی برزیلی الاصل مدعی است که شرکت اپل در تبلیغات خود از رنگ ها و شخصیت های کارتونی خلق شده توسط وی استفاده کرده است.

ایسنا- در این شکایت که در ششم آوریل در فلوریدا تنظیم شده آمده است که اپل و شرکت طراحی آن از سبک کارهای بریتو در تبلیغات خود موسوم به "کار جدیدی را شروع کنید" استفاده کرده اند. 
در تبلیغ اپل یک دست رنگین کمانی یک دود رنگارنگ را روی وب سایت این شرکت و مناطق خرده فروشی در سراسر جهان ساطع می کند. روبرتو زارکو وکیل بریتو گفت: من اواخر ژانویه در لاس وگاس و سه هفته بعد در چین سراغ آنها رفتم. در این شکایت نامه از اپل و شرکت کرگ اند کارل (تیم طراحی اپل) خواسته شده که استفاده از این تصاویر را فورا متوقف کند. 
این شکایت می افزاید: سبک هنری متمایز بریتو بسیار معروف و فراگیر است. زارکو گفت: هنوز درخواست مالی از سوی بریتو ارایه نشده، اما گمان می رود در صورت این درخواست در صورت ارایه چند میلیون دلار باشد. سخنگوی اپل و شرکت طراحی کرگ & کارل هنوز در این زمینه واکنشی نشان نداده اند. بریتو در سال 1963 در منطقه پرنامبوکو برزیل به دنیا آمد و سپس به همراه خانواده اش به میامی رفت. وی در سال 1993 گالری اصلی خود را در میامی افتتاح کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :