آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72978
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394 11:46
تعداد بازدید : 1362

دلایلی که نباید آیفون را به محل خوابتان ببرید

آیفون گیج و چاق تان می کند

آیفون یکی از هیجان انگیزترین گوشی های هوشمندی است که کاربرانش از صبح که بیدار می شوند نخستین وسیله ای است که در دست می گیرند و شب ها نیز آخرین وسیله ای است که قبل از خواب کنار می گذارند.

ساحره چمنی
اما در این گزارش به 5 دلیلی می پردازیم که نباید از گوشی آیفون در رختخواب یا حتی یک ساعت قبل از خواب استفاده کرد.
در یک کلمه می توان گفت که نگاه کردن به آیفون در رختخواب شما را گیج و چاق می کند.
بر این اساس کارشناسان توصیه می کنند که کاربران از آیفون در رختخواب استفاده نکنند.
استفاده از آیفون در رختخواب باعث می شود که شما روز بعد خسته تر از همیشه باشید. به گفته دکتر دن سیگل، استاد بالینی روانپزشکی در دانشکده پزشکی UCLA، کم خوابی روی مغز و بدن شما تاثیر می گذارد، بنابراین بهتر است پیش از خواب گوشی موبایل خود را کنار بگذارید.
دکتر سیگل درباره استفاده از آیفون و چگونگی تاثیر آن را روی مغز و جسم توضیح می دهد که چطور استفاده از این وسیله باعث می شود تا تصمیم های احمقانه بگیرید و آیفون چگونه باعث چاقی شما می شود.
 آیفون دستور می دهد مغز بیدار بماند
هنگامی که به نمایشگر یک گوشی آندروییدی یا آیفون در رختخواب نگاه می کنید فوتون ها (واحد شدت نور وارده به شبکیه چشم) به مغز دستور می دهند که فعال بماند و به خواب نرود بنابراین زمانی که حتی خسته اید و ویدیو تماشا می کنید یا روی آیفون مرورگری می کنید خوابتان نمی برد.
بر این اساس هنگامی که در رختخواب از آیفون استفاده می کنید مغز شما سیگنال هایی دریافت می کند مبنی بر اینکه هم اکنون وقت خواب نیست.
 آیفون فرمان می دهد زمان پاکسازی سموم نیست
وقتی که شما به خواب می روید نورون های فعال شما زمانی را برای پاکسازی سمومی که مغز تولید کرده پیدا می کنند. بنابراین اگر شما هفت تا 9 ساعت نخوابید سمومی که در بدن تان پخش شده پاکسازی نمی شود.
 آیفون بی توجه تان می کند
در صورت کم خوابی توجه شما نسبت به مسایل اطراف تان کاهش پیدا می کند و مشکلات حافظه برای تان پیش خواهد آمد.
حال اگر نمی توانید تمرکز کنید یا موارد مهم را به خاطر بیاورید باید فعالیت های تان در طول روز را کاهش دهید تا شب خوابی آسوده داشته باشید.
 با آیفون قدرت حل مسایل را حل ندارید
وقتی به اندازه کافی نمی خوابید مغز شما نمی تواند سمومی را که تولید کرده پاک کند، بنابراین هنگام حل مسایل با مشکل مواجه می شوید و به درستی نمی توانید مشکلاتی که برای تان پیش آمده را حل کنید. 
به این ترتیب توانایی شما برای فکر کردن در زمینه مسایل به چالش کشیده می شود. اگر زمان زیادی از وقت تان را بدون خوابیدن صرف کنید این موضوع می تواند باعث مشکلاتی در حل مسایل حتی ساده شود. 
 آیفون چاق تان می کند
نبود خواب کافی می تواند سوخت و ساز بدن را تعدیل کند و این مساله باعث افزایش وزن می شود. بنابراین در صورتی که هنگام خواب از گوشی آیفون استفاده کنید احتمال اینکه چاق شوید وجود خواهد داشت.
بر اساس گزارش نیویورک تایمز در یک مقاله در سال 2013، یک مغز خواب آلود نه تنها نمی تواند در زمینه سوخت و ساز به بدن فرمان بدهد بلکه امکان تعدیل برخی از توانایی ها همچون مهار پرخوری را ندارد. بنابراین با وفور استفاده از گوشی های هوشمند همچون آیفون خطر چاقی در میان کودکان و بزرگسالان به شدت در حال افزایش است.
بر این اساس همه این موارد کافی است تا گوشی آیفون خود را شب هنگام کنار بگذارید تا صبح که از خواب بیدار می شوید.
بنابراین بهتر است به جای اینکه آیفون را شب کوک کنید تا صبح بیدارتان کند یک ساعت زنگی بخرید و آیفون را داخل اتاق دیگری بگذارید که باعث کم خوابی و بی خوابی تان نشود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :