آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72968
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394 11:30
تعداد بازدید : 872

IBM نوار ذخیره ساز اطلاعات یک تریلیون فایل تولید کرد

حافظه های فلش خود با ظرفیت بالا را کنار بگذارید. زیرا نوارهای جدید می توانند حجم گسترده تری از اطلاعات را روی خود ذخیره کنند.

همکاران سیستم- این اتفاق یک رنسانس به فناوری های گذشته است که در سال ۱۹۵۲ مورد استفاده قرار می گرفت و همان زمان «آلان تورینگ» مقاله اولیه خود در این زمینه منتشر کرد.
به گزارش وبسایت Theinquirerمحققان آزمایشگاه تخصصی IBM هم اکنون سیستم ذخیره سازی اطلاعات مبتنی بر نوارها را تولید کرده اند که می تواند در هر اینچ مربع ۱۲۳ میلیارد بیت داده غیرفشرده را نگهداری کند.
رقم یاد شده معادل آن است که بتوانید روی این کارتریج جدید ۲۲۰ ترابایت اطلاعات ذخیره کند که این حجم را می توان معادل ۱.۳۷ تریلیون پیام نوشتاری دانست.
سرعت انتقال داده به این فناوری می تواند قابل ملاحظه باشد و البته گفته می شود که برای یک بار ذخیره و چندین بار خواندن اطلاعات مناسب تر است. اما این سیستم برخی قابلیت های جدید برای مسدود کردن دسترسی به اطلاعات را ارایه می دهد که مشابه آن را می توان در حافظه ۵۱۲ ترابایتی InfiniFlash ساخت شرکت SanDisk دانست.
شرکت IBM اعلام کرد که حجم یک کارتریج معادل آن است که بین شهرهای لاس وگاس و هوستون آمریکا قفسه کتاب قرار دهید. بد نیست بدانید فاصله این دو شهر ۲۲۰۰ کیلومتر است.
توسعه نوارهای ذخیره ساز اطلاعات اتفاق جدیدی محسوب نمی شود. از سال ۲۰۰۶ که شرکت IBM با همکاری Fuji موفق شد مبتنی بر فناوری مذکور رکورد ذخیره اطلاعات را بشکند، این چهارمین باری است که سیستم نوارهای ذخیره سازی به روز 
می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :