آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72956
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394 11:0
تعداد بازدید : 976

سیاست‌های سال 94 وزارت صنعت تشریح شد

برنامه 300 میلیون دلاری برای صادرات خدمات فاوا

وزارت صنعت، معدن و تجارت سیاست تجاری کشور برای سال 94 را اعلام کرد که بر اساس آن حوزه خدمات فنی و مهندسی صادرات 2 میلیارد دلاری و صادرات 300 میلیون دلاری برای خدمات فناوری اطلاعات هدفگذاری شده است.

فناوران- این وزارتخانه در مجموع صادرات 77 میلیارد دلاری برای صادرات غیرنفتی (کالا و خدمات) را هدف گذاری کرده و سیاست گذاری واردات کشور نیز در جهت ارتقای توان رقابت پذیری تولیدات داخلی صورت خواهد گرفت.
 در برنامه کمی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با سیاست گذاری تجاری سال 94 در حالی صادرات 61 میلیارد و 100 میلیون دلاری برای کالا و صادرات 15 میلیارد و 600 میلیون دلاری برای خدمات در نظر گرفته شده است که در سال 93 صادرات کالا به میزان 50 میلیارد دلار و خدمات نیز 13میلیارد دلار محقق شده بود. 
بر اساس جزییات هدف گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت از توسعه صادرات غیرنفتی کشور در بخش های مختلف در سال جاری صادرات 2  میلیارد دلاری را برای خدمات فنی و مهندسی، 300 میلیون دلار برای صادرات خدمات فناوری اطلاعات، 7 میلیارد و 800 میلیون دلار برای صادرات خدمات گردشگری، 4 میلیارد دلار برای صادرات خدمات حمل ونقل و ترانزیت و همچنین به میزان یک میلیارد و 500 میلیون دلار صادرات برای خدمات نیروی کار و سایر هدف گذاری 
کرده است.
 از این رو برای صادرات کل خدمات در سال 94، رقم 15 میلیارد و 600 میلیون دلار هدف گذاری شده است. از سوی دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 94، توسعه صادرات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و خدمات فنی مهندسی مربوطه را در دستور کار خود قرار داده است. علاوه بر این وزارت صنعت، معدن و تجارت در خرید کالاهایی که ساخت داخل ندارند بررسی و تعیین راهکاری برای استفاده از فاینانس های خارجی و پیگیری تصویب و اجرای این پیشنهاد را نیز در دستور کار خود قرار داده است. ساماندهی، روان سازی و تسهیل تعیین میزان ساخت داخل و امور مربوط به معافیت گمرکی ماشین آلات و همچنین پیگیری مباحث مربوط به صنعت حلال به منظور توسعه صادرات آن از دیگر سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه تجارت کشور در سال 94 است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :