آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72893
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 11:5
تعداد بازدید : 835

مدیر عامل بانک ملی:

پیش شرط لغت خوبی نبود؛ کاهش نرخ سود الزاماتی دارد

شورای عالی پول و اعتبار اعلام کرده است بنا دارد تا نیمه اول اردیبهشت ماه درباره کاهش نرخ سود بانک ها تصمیم بگیرد اما درباره تعیین نرخ آن اختلافاتی وجود دارد.

ایسنا - پیش از این عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی در مورد کاهش نرخ سود پیش شرط هایی اعلام کرده بود که موجب اعتراض بانک مرکزی شد. او در مصاحبه ای  با شبکه دو سیما توضیحاتی در این باره داده که در نوع خود جالب است.
همتی در این باره گفت: شاید پیش شرط لغت خوبی نباشد ولی رسانه ای شد و مطرح شد. من به نمایندگی از بانک های دولتی و خصوصی صحبت کردم نه فقط به نمایندگی از بانک ملی و در این رابطه جلسات مختلفی را با مدیران عامل بانک های مختلف داشتیم. 31 بانک در کشور فعال هستند و نظر آن ها هم این بود اگر ما بخواهیم نرخ هایی را که تعیین می کنیم به درستی اجرایی باشد، یک سری الزاماتی دارد. بنا نبود ما برای بانک مرکزی شرط تعیین کنیم. بانک مرکزی عالی ترین مقام نظارتی و سیاست گذار پولی است و شورای پول و اعتبار نهاد تصمیم گیری در این زمینه است. پیشنهاد داده بودیم که اگر می خواهید عملیاتی شود بحث هایی وجود دارد که باید به آن ها توجه شود. در حال حاضر تقاضای نقدینگی و پول در بازار خیلی بالاست. هر کس را ببینید می گوید رفتم بانک و نتوانستم وام بگیرم این نشان دهنده این است که ما کمبود منابع داریم و در این زمینه این فشار را می آورد که نرخ را بالا بکشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :