آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72888
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 11:0
تعداد بازدید : 1053

وزیر کشور وعده داد:

رای گیری انتخابات مجلس در چند شهر مهم الکترونیکی خواهد بود

وزیر کشور گفت: امکان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی، به دلیل کمبود منابع ممکن نیست اما تلاشم می کنیم چند شهر مهم را به صورت الکترونیکی رای گیری کنیم.

فناوران- عبدالرضا رحمانی روز گذشته و در نشستی خبری در مورد نحوه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ما تلاش داریم در همه شهرها انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم اما به دلیل کمبود منابع قادر به انجام این کار نیستیم. با این حال تلاش می کنیم در شهرهای اصلی انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم. ما با شورای نگهبان نیز در این زمینه جلساتی داشتیم و این شورا آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات الکترونیکی را دارد.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در ثبت احوال کشور نیز گفت: زیرساخت های مورد نیاز آماده شده است و ثبت احوال کشور این آمادگی را دارد که 20 میلیون کارت هوشمند در سال جاری صادر کند و دستورالعمل های لازم را در این خصوص انجام داده است.
وی گفت: در سال 93، 1 میلیون 534 هزار و 359 مورد ولادت داشته ایم که 4.2 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و 446 هزار و 293 نفر فوت کردند و 724 هزار و 345 نفر ازدواج کردند که نسبت به سال گذشته 6.5 درصد کاهش یافته و 163 هزار و 572 مورد نیز طلاق داشته ایم که نسبت به سال قبل 5.3 درصد افزایش یافته است.
وی افزود: برای واگذاری 20 میلیون کارت هوشمند در سال جاری تمهیدات لازم ایجاد شده است.
وزیر کشور در عین حال تصریح کرد: ما در حوزه فیزیکی، اطلاعاتی و نرم افزاری تلاش می کنیم بحث امنیتی را مستحکم تر کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :