آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72885
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 10:55
تعداد بازدید : 830

اولین مرکز وب پژوهی ایران راه اندازی می شود

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: مقدمات راه اندازی اولین مرکز وب پژوهی ایران در این دانشگاه فراهم شده و این مرکز در آینده نزدیک فعالیت رسمی خود را آغاز می کند.

ایسنا- محمدحسین ایمانی خوشخو رییس نخستین کنفرانس بین المللی وب پژوهی و رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: امروزه نه تنها کشور ما بلکه تمامی کشور ها درگیر مساله وب هستند. همه مردم با وب (به عنوان یک کانال رسانه ای فراگیر) سروکار دارند ما نیز باید بر اساس اصول و چارچوب فرهنگی، استفاده درستی از وب داشته باشیم و در مسیر علمی– پژوهشی ابعاد مختلف موضوع وب را مورد توجه قرار دهیم.
ایمانی خوشخو افزود: مساله برگزاری کنفرانس وب پژوهی بنابر نیاز کشور، سال گذشته در کشور احساس شد و در نهایت با مساعدت و همکاری وزارت ارتباطات و این دانشگاه کارگروه های عملی مختلفی برای برپایی نخستین کنفرانس بین المللی وب پژوهی تشکیل شد. این کنفرانس 26-27 فروردین ماه امسال با حضور جمعی از مسوولان و فرهیختگان داخلی و خارجی برگزار می شود.
وی به راه اندازی مرکزی با عنوان وب پژوهی پرداخت و گفت: هم اکنون مقدمات راه اندازی این مرکز فراهم شده و در آینده ای نزدیک راه اندازی خواهد شد. این مرکز می تواند حلقه واسطی بین اساتید و دانشجویان علاقه مند به حوزه وب ایران با سایر کشور ها باشد.
او تصریح کرد: همچنین قرار است امسال نشریه ای با عنوان وب و وب پژوهی از طریق این دانشگاه منتشر شود.
همچنین دبیر علمی نخستین کنفرانس وب پژوهی گفت: کشور ایران در آینده ای نزدیک به قطب علمی وب پژوهی در آسیا و منطقه تبدیل می شود.
محمدجواد کارگر عضو هیات علمی دانشگاه علم و فرهنگ و دبیر علمی برگزاری نخستین کنفرانس وب پژوهی افزود: هم اکنون کنفرانس های مختلفی در بخش آی تی و کامپیوتر توسط نهادهای مختلف در حال برگزاری است، اما تاکنون کنفرانسی کلی با عنوان وب در کشور برگزار نشده بود، حتی سابقه زیادی در پایگاه های جست وجوی دنیا در رابطه با مساله ی وب وجود ندارد، بنابراین نیاز به برگزاری چنین کنفرانسی به شدت احساس می شد.
وی افزود: پیش بینی می شود با برگزاری سالیانه این کنفرانس، کشور ایران درباره بحث وب جایگاه نخست در منطقه و قاره آسیا را از آن خود کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :