آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72881
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 10:36
تعداد بازدید : 1929

به دلیل احتکار و در آستانه اعیاد

گرانی و آشفتگی قیمت بازار موبایل را فراگرفت

بازار موبایل این روزها و همزمان با روز مادر و در آستانه روز پدر با افزایش و آشفتگی قیمت ها همراه شده است.


فناوران- بازار موبایل یکی از بازارهای آشفته و بی نظمی است که نه تنها در پی نوسان نرخ ارز، بلکه اعیاد، تعطیلی ها و موارد دیگر به راحتی تحت تاثیر قرار می گیرد.
این روزها نوسان نرخ ارز یکی از دلایلی است که بازار موبایل کشور را تحت تاثیر قرار داده است. از سوی دیگر از روز 5 شنبه و جمعه گذشته همزمان با روز مادر، قیمت گوشی با افزایش زیادی همراه شده است. در این میان تعدادی از گوشی های پرفروش هم بنا به دلایلی کمیاب شده و این موضوع افزایش قیمت را تشدید کرده است. در میان گوشی هایی که افزایش قیمت شدیدی داشته اند می توان به مدل های مختلف آیفون اپل اشاره کرد. ظاهرا در آستانه روز مادر، گوشی های آیفون از استقبال زیادی برخوردار شده و به همین دلیل قیمت این گوشی به شدت افزایش یافته است.
بر اساس اظهارات بازاریان قیمت مدل های مختلف آیفون با افزایش حدود 200 هزار تومانی همراه شده است. البته میزان افزایش قیمت در فروشگا ه های مختلف، متفاوت است و این موضوع یکی از شگفتی های بازار موبایل کشورمان است که هرگز نمی توان یک مدل گوشی را با قیمت ثابت در فروشگاه های مختلف یافت.
بر این اساس نسخه طلایی گوشی آیفون 6 که تا چند روز پیش با قیمت دو میلیون و 250 هزار تومان به فروش می رسید، هم اکنون قیمتی حدود دو میلیون و 450 هزار تومان دارد و مدل های رنگی این گوشی هم با افزایش 200 هزار تومانی، اکنون دو میلیون و 400 هزار تومان به فروش می رسد.
در این میان نسخه 64 گیگ آیفون 6 پلاس نایاب تر از سایر نسخه های این گوشی شده است. این گوشی هم که پیشتر قیمتی حدود سه میلیون و 50 هزار تومان داشت هم اکنون با قیمت سه میلیون و 250 هزار تومان به فروش می رسد. نسخه 16 گیگابایتی این گوشی هم با افزایش 150 هزار تومانی همراه شده و قیمتی حدود دو میلیون و 750 هزار تومان دارد.
بر اساس گزارش بازاریان، گوشی های P7 mini هوواوی، گلکسی A7 و گلکسی نوت 3 و 4 سامسونگ به دلیل استقبال زیاد با افزایش حدود 100 هزار تومانی روبه رو شده و سایر گوشی های بازار هم دست کم 50 تا 70 هزار تومان افزایش قیمت داشته اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :