آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72821
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1394 11:59
تعداد بازدید : 818

با وجود محبوبیت بالای آیفون رخ داد

کاهش سهم iOS و افزایش سهم آندرویید در بازار آمریکا

موسسه تحقیقاتی ComScore آماری از سهم بازار گوشی های هوشمند و پلات فورم های موبایلی در طول سه ماهه ابتدایی سالجاری میلادی منتشر کرده و بر اساس آن سهم آندرویید در بازار افزایش یافته در حالی که سامسونگ با کاهش میزان سهم اش روبه رو شده است.
فناوران- موسسه تحقیقاتی ComScore آمار مربوط به بازار گوشی های هوشمند و پلات فورم های موبایلی ایالات متحده را ارایه کرده است.
بر اساس آمار ارایه شده توسط کامسکور، سیستم عامل آندرویید همچنان با ارقام بالا، بیشترین تعداد گوشی هوشمند فروخته شده را به خود اختصاص داده است. در نقطه مقابل، اپل محبوب ترین سازنده گوشی های هوشمند به شمار می رود.
در طول سه ماهه گذشته این روند همچنان ادامه پیدا کرد و تغییری نداشت. با این حال، آندرویید 0/2 درصد دیگر از بازار ایالات متحده را به دست آورد تا با وجود محبوبیت گسترده آیفون های جدید اپل، سهم این پلات فورم از بازار به 52/8 درصد برسد. با این حال اپل هم به لحاظ فروش و هم توسعه پلات فورم با آمار منفی روبه رو شده است. بنابراین در هر دو بخش با کاهش 0/1 درصدی همراه شده و سهم آن به 41/7 درصد رسیده است.
اما در این میان ال جی با افزایش 0/7 درصدی سهم اش به 8/3 درصد افزایش یافت و سهم اچ تی سی 0/1 درصد افزایش یافت و میزان سهم اش به رقم 3/7 درصد دست یافت. در میان همه تولیدکنندگان سامسونگ بخشی از سهم خود را در بازار موبایل از دست داد. این کمپانی کره ای 1/1 درصد از سهم خود را به سایر سازندگان واگذار کرده و سهم این شرکت به عنوان بزرگ ترین سازنده دستگاه های آندروییدی به 28/6 درصد رسید.
یکی از اتفاقات مهمی که در این بازار افتاد مربوط به بازار گوشی های موبایل مایکروسافت بود. سهم پلات فورم ویندوز فون 1/0 درصد در بازار ایالات متحده افزایش یافت و سهم بازار این سیستم عامل به رقم 3/5 درصد رسید.  اما در این میان سهم بازار سیستم عامل بلک بری با کاهش 0/2 درصدی همراه شد و سهم این پلات فورم به 1/8 درصد کاهش یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :