آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72816
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1394 11:39
تعداد بازدید : 781

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت :

روان سازی امور اداری گمرکی نتیجه کاهش طبقات تعرفه ای است

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کاهش طبقات تعرفه‎ای از 14 به 10 طبقه در سال جاری مزایای فروانی دارد که عمده آن ، ساده سازی و روان سازی امور اداری و گمرکی فعالیت‎های تجاری در حد امکان است.

شاتا- ولی الله افخمی افزود: اهم سیاست های حاکم بر وضع و یا سود بازرگانی و حقوق گمرکی تعدادی از کالاهای وارداتی، برمبنای حمایت منطقی از تولید داخلی و ایجاد انگیزه در جامعه تولیدکنندگان برای تولید محصول بیشترو ایجاد رونق اقتصادی است.
به گفته افخمی اقدام یادشده درجهت هدف همسان سازی تعرفه‎ها و کاهش اشتباهات احتمالی اظهار کالا در گمرکات کشور و نیز شفافیت تسهیل تجارت و ارتقای رتبه تجاری کشور در آمارهای بین المللی صورت می‎گیرد. وی افزود: ایجاد انگیزه برای سرمایه‎گذاران در بخش‎های مولد و تولیدی و ایجاد اشتغال با بکار‎گیری ظرفیت‎های خالی صنعت از دیگر سیاست‎های حاکم بر تنظیم این مقررات است. وی یادآور شد: تنظیم جدول افزایش سود بازرگانی برخی از تعرفه‎ها با هدف توجه به حمایت از تولید داخلی، رعایت حداقل اثرات افزایش و کاهش تورم مورد نظر قرار دارد که اتخاذ چنین سیاستی ضمن بکار گیری حداکثری از ظرفیت واحدها ،زمینه ساز ایجاد پتانسیل های تولیدی در رشته های مختلف کالایی و عرضه بیشتر محصول در بازار خواهد شد. افخمی ابراز امیدواری کرد با تنظیم مقررات در نظام تجاری کشور، شاهد شکوفایی در تولید، ایجاد فرصت‎های لازم برای سرمایه‎گذاری، اشتغال و توسعه ظرفیت‎های جدید در بخش صادرات غیر نفتی باشیم. اواخر سال گذشته (1393) با مصوبه هیات وزیران تعداد طبقات تعرفه ای کشور از 14 به 10 طبقه کاهش یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :