آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 72743
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1394 11:22
تعداد بازدید : 631

عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

آزادسازی تامین پهنای باند به نفع دولت است

عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تاکید کرد: برنامه های توسعه ای دولت در گِرو آزادسازی تامین و توزیع پهنای باند است.

تسنیم- محمودرضا خادمی با بیان اینکه آمدن دولت یازدهم موجب شد تا یکسری اقدامات مثبت کلید خورد، اظهار کرد: گمان می کنم اگر این اقدامات به صورت زنجیره ای دنبال نشود تاثیرات مثبتش کم می شود.
وی ساماندهی بازار از طریق تجمیع پروانه های ارتباطی را یکی از این موارد دانست و عنوان کرد: این اقدام با توجه به منافع کاربران (مردم) و حاکمیت صورت گرفت اما باید سیاست های تشویقی شفافی هم که حقوق شرکت ها را به دنبال دارد، داشته باشد. او افزود: موضوع دیگر آزاد گذاشتن تعرفه ها طبق روند بازار رقابت است و تعرفه گذاری را باید تنها در حوزه های انحصاری داشته باشیم.عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با انتقاد از ساختار رگولاتوری گفت: رگولاتوری در زمینه تحقیقات، توسعه و نظارت براساس شِمای جهانی نیازمند بنیه قوی تری است.
خادمی گفت: انحصار از تامین و توزیع پهنای باند باید برداشته شود. اگر وضعیت به همین شکل بماند انتظارات مدنظر دولت برآورده نمی شود و برنامه های توسعه ای روی زمین می ماند. وی افزود: نمونه موفق آزادسازی ها را می توان، ورود موفق اپراتور دوم ارتباطی به کشور دانست که 
قفل چند ساله انحصار در زمینه موبایل به واسطه آن شکسته شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :