fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 71071
  تاریخ انتشار : 20 اسفند 1393 11:54
  تعداد بازدید : 933

  ارتش، رزمایش جنگ الکترونیکی برگزار می کند

  فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: رزمایش جنگ الکترونیکی نیروهای ارتش در سال 94 برگزار می شود.

  ایرنا- امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان افزود: رزمایش جنگ الکترونیکی یا جنگال با هدف ارزیابی قابلیت تجهیزاتی که از صنعت دریافت کرده ایم، برگزار می شود.
  وی توضیح داد: در رزمایش جنگال در یک فضای پارازیته و زمانی که دشمن تمام بیسیم ها را از کار می اندازد می خواهیم قابلیت خود را ارزیابی کنیم.
  فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: این رزمایش مخابراتی، فاوا، جنگ الترونیکی و جنگ «ضد ضد الکترونیکی» است و از تمامی تاکتیک ها در آن استفاده خواهد شد.
  پوردستان گفت: نیروی زمینی ارتش بی سیم های پرش فرکانس را دریافت کرده است.
  وی افزود: این نوع از بی سیم های پرش فرکانس می توانند در یک فضای پارازیته به خوبی عمل کنند.
  فرمانده نیروی زمینی گفت: این بی سیم در محیط های آزمایشگاهی امتحان شده و در یکی از رزمایش ها نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
  پوردستان گفت: این نوع بی سیم در رزمایش آتی جنگ الکترونیکی ارتش در یک طیف گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
  جنگ الکترونیکی یا جنگال اصطلاحی نظامی و بیانگر کاربرد الکترونیکی و امواج الکترومغناطیس در نبردهاست و شامل ارتباطات رادیویی، ایجاد اختلال در ارتباطات رادیویی دشمن و شنود گفت وگوها است.
  افراد یگان جنگال می کوشند تا تحرک هر فرستنده ای را کشف، صدای هر گوینده ای را ضبط و هرگونه سامانه الکترونیکی تهدیدآمیز را نابود کنند.
  بکارگیری سایت های شنود متحرک مجهز به سامانه های رهگیری مراقب، استراق سمع، ضبط و ثبت فرستنده های فعال دشمن، پخش پارازیت شنود و فریب الکترونیکی اهمیت ویژه ای در این گونه عملیات دارد. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :