آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 71070
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1393 11:53
تعداد بازدید : 893

جزییاتی از جلسه اخیر شورای عالی IT

بر اساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات کشور موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تعیین تکلیف شد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- کمیته هفت نفره به منظور مشخص کردن تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه کارت هوشمند ملی تشکیل و ظرف یک ماه، نتیجه را برای طی مراحل بعدی به مراجع ذی ربط ارایه خواهد کرد.
موضوع توسعه کسب و کار و اشتغال حوزه فاوا، از جمله مصوبات باقی مانده جلسه هشتم شورا بود که در نهمین جلسه این شورا مطرح شد.
بر این اساس، گزارشی در هشت محور از تعاملات بین دستگاهی انجام گرفته برای تدوین خدمات توسعه ای این بخش ارایه شد.
توان افزایی نیروی انسانی، ایجاد فرصت های شغلی، توسعه بکارگیری فاوا، راه اندازی و استمرار کسب و کارهای فاوا، تجهیز منابع کسب و کارهای فاوا، توسعه مدیریت کسب و کارهای فاوا و ایجاد تقاضا در بازار محصولات و خدمات فاوا، از جمله محورهای مورد بررسی در این جلسه شد.
بر همین اساس مقرر شد، با توجه به اهمیت این موضوع، جلساتی با حضور معاونان وزرای ذیربط در این حوزه برگزار و این برنامه راهبردی و توسعه ای که مسیر توسعه کسب و کار و اشتغال حوزه ICT را رونق می بخشد، جمع بندی تا در جلسه آن شورا طرح شود.
تکمیل پایگاه ملی هویتی ایرانیان و پروژه کارت هوشمند ملی از دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود که مقرر شد یک کمیته هفت نفره متشکل از وزرای کشور، اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور و به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل و ظرف یک ماه، تکلیف برخی موضوعات راهبردی اجرایی پروژه را مشخص و برای طی مراحل بعدی به مراجع ذی ربط ارایه کنند.
بر همین اساس، راهبردها با نهایت توجه به استفاده از حداکثر توان تولید داخل در تولید این کارت، ارایه خدمات با کیفیت و ارزان قیمت، هماهنگی با زیرساخت های دولت الکترونیکی به عنوان یک الزام و ایجاد یک پایگاه هویتی واحد در این حوزه تدوین شود.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :