آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70937
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 11:29
تعداد بازدید : 923

تفاهم بین دو صندوق ضمانت سرمایه گذاری

در دومین نشست شورای صندوق های توسعه ای و حمایتی کشور که با هدف همگرایی و افزایش تعاملات صندوق های توسعه ای و بهره مندی بیشتر از ظرفیت ها انجام شد، تفاهم نامه همکاری بین صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به امضای مدیران عامل هر دو صندوق رسید.

شاتا- مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در این نشست با اعلام انتخاب خود به عنوان دبیر شورا گفت: صندوق به عنوان دبیرخانه شورا انتخاب شد. ضمن آنکه با انتخاب مدعوین، صندوق های مالی توسعه تکنولوژی ایران، ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، ضمانت سرمایه گذاری تعاون، نوآوری و شکوفایی و یک صندوق از بخش 
غیردولتی به عنوان هیات رییسه شورا برگزیده شدند.
علی تعقلی سپس با اشاره به امضای این تفاهم نامه، تصریح کرد: این تفاهم نامه در راستای تحقق اصل44 قانون اساسی و در حمایت از تولید، بهره گیری و هم افزایی ظرفیت ها و امکانات موجود و توسعه کار آفرینی به امضا رسیده است.
به گفته وی، در این تفاهم نامه، همکاری صندوق تعاون و صندوق صنایع کوچک در استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود از جمله صدور ضمانت نامه مشترک و اتکایی، توزیع ریسک و سایرظرفیت های موجود در چارچوب قوانین و مقررات جاری جهت ارایه خدمات هرچه بیشتر به بخش تعاون و صنایع کوچک مورد تاکید قرار گرفته است.
تعقلی افزود: گاه سقف ضمانت نامه صندوق های توسعه ای جوابگوی نیازهای صنایع کوچک نیست که با انجام تعاملات مشترک و امضای تفاهم نامه های همکاری می توان شاهد تسریع اقدامات در این زمینه بود.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات و چالش هایی که در حال حاضر صندوق های توسعه ای کشور با آن مواجه هستند، افزود: تغییر قوانین و حذف مقررات دست و پاگیر یکی از مواردی است که برای ارتقای جایگاه و نقش پررنگ تر صندوق های توسعه ای باید مورد توجه قرار گیرد.
تعقلی، مقررات زدایی را عامل مهم در بهبود روند فعالیت این صندوق ها دانست و ابراز امیدواری کرد که برخی از مصوبات که نیازمند رسیدگی از سوی هیات دولت و مراجع قضایی است با پیشروی مناسب دنبال شود و بهبود پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :