آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70931
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 11:14
تعداد بازدید : 885

عیدی گمرک به تولیدکنندگان:

ضمانت نامه های بانکی آخر سال هم قبول است

گمرک ایران در روزهای پایانی سال 1393 به تولیدکنندگان عیدی داد و اعلام کرد که برخلاف سال های گذشته ضمانت نامه بانکی آخر سال را نیز از تولیدکنندگان خواهد پذیرفت.


روابط عمومی گمرک- این اقدام به دستور مسعود کرباسیان رییس کل گمرک ایران صورت گرفته و دیروز در بخشنامه ای از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک به تعدادی از گمرکات کشور ابلاغ شده است.
براساس این بخشنامه گمرکات تهران، فرودگاه امام خمینی(ره)، نوشهر، بندرانزلی، سهلان، بازرگان، شهیدرجایی، شهیدباهنر، خرمشهر، آبادان، بندر امام خمینی(ره)، سلفچگان، یزد، کرمان، اصفهان و غرب تهران مجاز خواهند بود تا در روزهای پایانی سال نیز از تولیدکنندگان ضمانت نامه بانکی قبول کنند.
این بخشنامه که تنها خطاب به گمرکات یادشده، صادر شده آمده است: در نظر است به استناد ماده 6 قانون امور گمرکی جهت حمایت از تولیدکنندگان و جبران کمبود نقدینگی آنان، درخصوص ارائه تسهیلات ضمانت نامه بانکی بابت ترخیص قطعی کالاهای مرتبط با پروانه بهره برداری تولیدکنندگان، در کمیته ای که بدین منظور تشکیل گردیده است، بررسی و تصمیم گیری شود.
بنابراین گزارش، گمرکات یادشده موظفند در صورت ارایه درخواست توسط تولیدکنندگان، درخواست مربوطه را به حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک ارسال کنند تا پس از اعلام نظر، نتیجه نهایی جهت اقدامات بعدی به آن گمرک اعلام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :