آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70924
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 11:6
تعداد بازدید : 1011

طرح های ویژه همراه اول برای حمایت از کودکان و خانواده

مدیرعامل همراه اول از توجه ویژه این اپراتور به فضای مجازی پاک خبر داد.


فناوران- وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول با بیان مسوولیت های اجتماعی اپراتور اول گفت: موضوع خانواده، سبک زندگی و صیانت از کودکان، مورد توجه سازمان های مختلف بین المللی مرتبط با صنعت ICT است؛ بطوریکه ITU کمیته ای را مختص مطالعه و بررسی صیانت از کودکان در فضای برخط قرار داده است.
به گزارش اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صدوقی با بیان اینکه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نیز در مصوبه 202 مورخ 93/8/18 اپراتورها را ملزم به تهیه طرحی برای صیانت از کودکان و نوجوانان در خدمات تلفن همراه باند پهن کرده است، تا 18 اردیبهشت ماه فرصت داریم که طرح خود را که «سیم کارت کودک» نام دارد، آماده و ارایه کنیم.
مدیرعامل همراه اول در ادامه با معرفی زیست بوم مجازی خانواده (درسا) گفت: درسا با ارایه راهکارهای فنی جامع به روز، یکپارچه، دقیق و در سطح استانداردهای جهانی از کودکان و نوجوانان و حریم خانواده در مقابل خطرات فضای مجازی محافظت می کند و به والدین اجازه می دهد بر فرزندان نظارت داشته باشند. 
وی افزود: کودکان و نوجوانان استفاده کننده از درسا، از تمام مزایای آموزشی و سرگرمی فضای مجازی پرسرعت بهره مند و در مقابل خطرات احتمالی آن محافظت می شوند. بسته درسا شامل سخت افزار (گوشی یا تبلت)، مودم، سیستم عامل و سیم کارت مخصوص است.
صدوقی با بیان رشد 600 درصدی ترافیک دیتا در یکسال گذشته بیان داشت: ما باید پاسخگوی نیاز مشترکان خود باشیم، در این راستا سال گذشته 2700 میلیارد و امسال 2300 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم. همچنین برای تهیه نرم افزارها و محتوای مناسب سرویس های باند پهن با دانشگاه های صنعتی شریف و تهران توافقنامه امضا شده است.
وی با بیان اینکه همراه اول 62 درصد سهم بازار سیم کارت های فعال کشور را در اختیار دارد، ضریب نفوذ همراه اول درکشور را 78 درصد عنوان کرد و گفت: اپراتور اول در بین 1003 اپراتور تلفن همراه دنیا از نظر تعداد مشترک در رده 21، در آسیای جنوبی رده 8 و در خاورمیانه و کشور، در رده یکم قرار دارد. با توجه به جایگاه مناسب همراه اول، طبعا مسوولیت بیشتری در مقابل جامعه و مشترکان خود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :