آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70914
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 10:50
تعداد بازدید : 1031

قایم مقام سازمان تنظیم مقررات :

وزارت ارتباطات بر خدمات نوروزی اپراتورهای موبایل نظارت می کند

قایم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از نظارت این سازمان بر ارایه خدمات اپراتورهای موبایل، در ایام نوروز ۹۴ خبر داد.

خبرگزاری مهر- لطف الله سبوحی با بیان نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارایه خدمات نوروزی اپراتورهای تلفن همراه در ایام نوروز ۹۴ گفت: معمولا اپراتورها درفضای رقابت، برای حفظ مشتریان و افزایش درآمد خود در ایام خاص، ظرفیت شبکه خود را از روشهای مختلف، از جمله نصب BTS های متحرک گسترش می دهند تا دسترسی مردم آسان شود و برغم حجم ترافیک بالا، ارتباطات مشترکان حفظ شود .
قایم مقام سازمان تنظیم مقررات گفت: سازمان تنظیم مقررات با نظارت و دسترسی مستقیم به شبکه های اپراتورها در عید نوروز، درجهت نظارت و خدمت رسانی بیشتر گام بر می دارد.
وی با تاکید براینکه لازم است اپراتورها، کیفیت سرویس دهی در ایام نوروز را بالا ببرند، افزود: امسال اولین تجربه ما در ارایه خدمات نسل سه و چهار در ایام نوروز است که انتقال ترافیک دیتا را ممکن می سازد.
سبوحی ارتقا پروانه اپراتور های تلفن همراه و ارایه نسل ۳ و ۴ را، مهمترین دستاورد سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در سال ۹۳ دانست و افزود: این دستاورد، جایگاه ICT ایران در دنیا را ارتقا بخشید تا دسترسی مردم به شبکه های اطلاع رسانی تسهیل شود.
وی با تاکید بر تعامل سازمان تنظیم مقررات با بخش خصوصی در حوزهICT  گفت: در سال ۹۳ در تمام تصمیمات از همفکری و مشورت آنها استفاده کرده ایم تا تصمیمات و مقررات وضع شده، قابلیت اجرایی بالاتری داشته باشد.
سبوحی با بیان اینکه درسال ۹۳ مقدمات صدور پروانه های جدید در حوزه اینترنت با عنوان ارتباطات ثابت (FCP) و ارایه خدمات ارتباطی ثابت (servco) و اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) فراهم شده است؛ افزود: انشاالله در سال ۹۴ بتوانیم طرح جابجایی شماره ها در اپراتورهای موبایل (نامبر پرتابیلیتی) را اجرایی کنیم.
قایم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: از سه ماهه نخست سال ۹۴ اجرای این برنامه ها آغاز خواهد شد و انتظار داریم با صدور پروانه های جدید در حوزه ارتباطات ثابت و همراه قدم بزرگی در حوزه ICT کشور برداشته شود.
وی با بیان اینکه محدودیتی در واگذاری پروانه های فعالیت در این بخش نداریم، افزود: کسانی که شرایط دریافت پروانه را داشته باشند می توانند پروانه دریافت کنند اما با توجه به شرایط بازار انتظار نداریم تعداد پروانه ها زیاد باشد.
سبوحی تجمیع و ادغام شرکت های علاقه مند به دریافت پروانه در این بخش را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: در این باره تشویق هایی در حق امتیاز پروانه های فعالیت اپراتورها دیده شده که این موضوع رقابت بیشتر و قیمت های مناسب تر در ارایه خدمات را به دنبال دارد.
قایم مقام سازمان تنظیم مقررات در پاسخ به سوالی درباره افزایش تعرفه تلفن ثابت تصریح کرد: شرکت مخابرات ایران تقاضای افزایش تعرفه تلفن ثابت راارایه کرده که هنوز درباره آن تصمیم گیری نهایی نشده است اما امکان تغییر سیستم تعرفه گذاری درسال آینده وجود دارد.
وی درباره ساماندهی سیم کارت های بی نام و نشان گفت: سازمان تنظیم مقررات بر شناسنامه دارشدن سیم کارت ها تاکید دارد تا مسوولیت پذیری در استفاده از خدمات، بالا رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :