آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70911
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 10:40
تعداد بازدید : 1264

تفاوت محبوبیت برندها در بازار تبلت ایران و جهان

ایرانی ها آسیایی و اروپایی ها آمریکایی می خرند

در بازار تبلت برندهای بسیاری وجود دارند که هر کدام بسته به عوامل مختلف درصدی از سهم فروش را به خود اختصاص داده اند. مایکروسافت، اپل، سامسونگ، ایسوس، لنوو و ایسر در کنار سایر برندها تبلت های گوناگونی با قابلیت های فنی و قیمت ها متنوع به بازار عرضه کرده اند که بر این اساس هر کدام سهمی از بازار فروش تبلت را در ایران در اختیار دارند که در این بین ایسوس محبوبیت زیادی در بازار تبلت ایران کسب کرده است و این درحالیست در بازارهای جهانی این اپل است که رکوردار فروش در زمینه تبلت است. البته سالها اپل و سامسونگ رقابتی شدید با یکدیگر در تولید محصولات حوزه دیجیتال و به ویژه در حوزه گوشی موبایل و تبلت با هم داشته و بر سر تصاحب سم بیشتر از بازار در تلاش هستند.

مریم عسگری
اما این اواخر گویا تلاش اپل در زمینه گوشی و تبلت نتیجه داده است و در سه ماهه پایانی سال این برند توانسته است با تصاحب 20/4 درصد از سهم فروش بازار از سامسونگ که حدود 19/4 درصد از سهم فروش بازار گوشی را در اختیار دارد پیشی گیرد.این اتفاق در بازار گوشی ایران هم کاملا محسوس است و اپل سهم بزرگی از میزان فروش را در اخیتار دارد.
اما در حوزه تبلت هم این برند در بازارهای جهانی پیشتاز است. بر اساس گزارش های رسیده از سایت statista اپل توانسته است در سه ماهه پایانی سال 2014 با حدود 28/1 درصد از سهم فروش بازار تبلت عنوان محبوب و پرفروش ترین برند تبلت را به خود اختصاص دهد. سهم محبوبیت تبلت های این برند در سه ماهه پایانی سال 2013 نیز در حدود 33/1 درصد و در سه ماهه چهارم سال 2012 در حدود 38.2 درصد گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال 2011 که بیش از 58 درصد میزان تقاضا از بازار تبلت در اختیار این برند بود کاهش یافته است. اما با این حال اپل همچنان پرفروش ترین برند در بازار تبلت است.
 سامسونگ نیز با کسب 14/5 درصد در زمینه فروش تبلت در رتبه دوم ایستاده است.در سه ماهه پایانی سال 2013 نیز سهم محبوبیت تبلت های سامسونگ در حدود 17 درصد گزارش 
شده است.این درحالیست که دو برند ایسوس و لنوو که در ایران فروش بالایی دارند در سطح جهانی سهم فروشی در حدود 4 تا 4/8 درصد دارند.
به گفته فعالان بازار، کاهش محبوبیت تبلت های سامسونگ در بازار ایران قیمت گران و همچننی عرضه تبلت های خوش قیمت با کانفیگ مطلوب از سوی برندهایی چون ایسوس و لنوو است.
به گفته آنها از سویی بسیاری از خریداران تبلت به تعلق خاطری به برند اپل دارند منتظر ورود تبلت جدید این برند با صفحه نمایش بزرگ هستند. به عبارتی خریداران آیپد منتظر بروز یک اتفاق جدید در آیپد هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :