آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70909
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1393 10:37
تعداد بازدید : 1001

«خلافه بوک» فیس بوک داعش

گروه داعش، سایتی را برای ارتباط اجتماعی و جایگزین کردن آن به جای فیس بوک راه اندازی کرده است.


Ynetnews - گروه داعش سایتی به نام «خلافه بوک» (5elafabook.com) راه اندازی کرده است تا با فیس بوک رقابت کند. به جای حرف اول این نام در نگارش لاتین، از عدد 5 استفاده شده که یاد آور حرف “خ” در عدد خمس (پنج) است.
سایت خلافه بوک به 7 زبان فعال است و داعش از کاربران سایت خود می خواهد که این سایت را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنند تا شناخته شود.داعش از کاربران سایت خلافه بوک می خواهد که از منتشر کردن تصویر و ارایه مشخصات خود به کاربران دیگر خودداری و کاربرانی که از این گروه تروریستی انتقاد می کنند را معرفی کنند.رنگ زمینه سایت خلافه بوک همانند فیس بوک آبی است، ولی در آن هیچ آیکونی وجود ندارد که تعداد کاربران را نشان بدهد. زبان های هفت گانه خلافه بوک شامل هلندی، انگلیسی، اسپانیولی، پرتغالی، ترکی استانبولی، اندونزیایی و جاوه ای (زبان جزیره جاوه اندونزی و بخشی از مالزی) می شود. عجیب آن است که این پایگاه اجتماعی هنوز بخش عربی ندارد و این نشان می دهد که داعش این سایت را برای جذب غیر عرب زبانان راه اندازی کرده است.
دوستان جلاد داعش در فیس بوک
در گزارشی که به تازگی منتشر شده مشخص شده است که عمر اموازی، برادر محمد اموازی ملقب به جان جهادی عامل اصلی قتل های داعش در عراق با چه کسانی در فیس بوک دوست بوده است.  روزنامه دیلی میل با انتشار گزارشی در اینباره نشان داده که در فهرست دوستان او شخصیت و افرادی که به چشم می خوردند که اکثر از شبه نظامیان وابسته به گروه های مختلف تروریستی و اعضای داعش بوده اند. در فهرست دوستان جان جهادی اکثر آنها، در کنار پرچم سیاه داعش عکس انداخته بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :