آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70836
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 12:25
تعداد بازدید : 1075

دوبی موزه آینده دایر می کند

دوبی همچنان به تبدیل این شهر به یک بازی شبیه سازی شده اصرار دارد و در آخرین اقدام خود، از معماری عجیب موزه ای به نام موزه آینده رونمایی کرد.

The Verge- شیخ نشین دوبی در امارات متحده عربی قصد دارد در موزه آینده، انواع روبات ها و آخرین دستاوردهای فناوری را به نمایش گذاشته و همچنین یک مرکز تحقیقاتی مجهز نیز دایر کند. این موزه سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز به کار خواهد کرد و درهای آن به روی بازدیدکنندگان و محققان باز خواهد کرد. 
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی و حکمران منطقه دوبی با انتشار توییتی در این خصوص گفت: محیط یکپارچه پیش بینی شده در این موز،ه محلی برای ذهن های خلاق خواهد بود تا به آزمایش، توسعه و پیش بینی نمونه ها و سرویس های پیشرفته بپردازند.
گفتنی است که دوبی برای دایر کردن این موزه ۱۳۶ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. سازه ۱۳۶ میلیون دلاری این موزه در منطقه تجاری دوبی و در فاصله هفت دقیقه ای از برج خلیفه، احداث خواهد شد. شیخ مکتوم در مراسم رونمایی از این طرح گفت: موزه آینده محلی برای پیوند ایده ها و طراحی های صورت گرفته با واقعیت خواهد بود. این مکان به محلی برای مخترعان و کارآفرینان سراسر جهان تبدیل خواهد شد.
وی افزود: آینده متعلق به کسانی است که بتوانند آن را تجسم کرده، طراحی و تولید کنند. در امارات متحده عربی ما جور دیگری فکر می کنیم. در حالی که دیگران به پیش بینی آینده می پردازند، ما آن را خلق می کنیم.
ظاهر این موزه با استفاده از استیل تزئین خواهد شد که اشعاری از شیخ مکتوم را نیز به همراه خواهد داشت. 
دوبی در سال های اخیر میزان سرمایه گذاری خود در بخش فناوری را بسیار افزایش داده است. برای مثال می توان به مسابقه ای با جایزه یک میلیون دلار اشاره کرد که هدف از آن توسعه پهپادهایی با اهداف انسان دوستانه بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :