آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70819
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 12:12
تعداد بازدید : 1119

گلایه کاربران از تخلیه سریع شارژ باتری آیفون 6

اپل: ظرافت مهم تر از ظرفیت باتری است

اپل همیشه ظرافت خاصی در طراحی محصولات خود به کار می برد. آخرین گوشی هوشمند این کمپانی نیز از طراحی زیبا و طول عمر باتری بهتری بهره مند است، اما ممکن است در طول روز آیفون نیاز به چندین بار شارژ داشته باشد.

فناوران- جانی آیو، مدیر طراحی اپل در مصاحبه اخیرش با فاینشنال تایمز دلیل خود را برای بهینه بودن باتری آیفون و همچنین مصرف بیشتر باتری تشریح کرد.
 اندازه بزرگ آیفون ۶ به این معنی است که فضای زیادی برای باتری بزرگ تر مهیا شده است؛ در مقایسه با آیفون 5S، آیفون ۶ از ظرفیت باتری ۲۵۰ میلی آمپر ساعتی بیشتری بهره می برد. به اضافه این که اپل از تراشه A8 در آیفون 6 بهره می برد که انرژی به مراتب کمتری را نسبت به نسل قبلی این چیپ ست مصرف می کند این موضوع به خاطر بهره گیری از ساختار پردازنده ۲۰ نانومتری است، اگرچه صفحه نمایش 4/7 اینچی آیفون 6 انرژی بیشتری نسبت به صفحه نمایش ۴ اینچی قدیمی مصرف می کند و همین امر باعث می شود انرژی زیادی موقع تماشایی ویدیو و وبگردی در اینترنت از طریق صفحه نمایش مصرف شود.
ممکن است برخی کاربران از مصرف بیشتر باتری آیفون شاکی باشند و اینکه در طول روز چندین بار گوشی خود را شارژ می کنند؛ آیو دلیل این امر را طراحی نازک و باریک آیفون بیان کرد. به عقیده وی آیفون به گونه ای طراحی شده که کاربران بسیاری را به خود جلب می کند، به علاوه این گوشی نازک و سبک بوده، به همین دلیل افراد استفاده زیادی از این گوشی دارند. 
آیو می گوید: باتری بزرگ گوشی را سنگین کرده و در مقابل مصرف بیشتری را خواهد داشت، به همین دلیل کاربران به این موضوع قانع نخواهند شد. به نظر من مساله باتری گوشی چندان اهمیتی نداشته و کاربران نگرانی های دیگری به جز این مورد دارند. 
حتی اگر این مصاحبه یک سال پیش انجام می شد، احتمال داشت آیو باز هم دلسوزی کمتری نشان دهد. در حال حاضر آیفون ۶ به لطف صفحه نمایش ۵/۵ اینچی، باتری بزرگ تری نیز دارد. به نظر می رسد تنها راه منطقی به همراه داشتن شارژر آیفون است، یا اینکه گوشی خود را به گونه ای مدیریت کنید که یک روز کامل ذخیره باتری داشته باشد. احتمالا آیو طراح کلاسیکی است که از استفاده کاربران اطلاعی ندارد؛ اما با این حال به این نکته اشاره می کند که طراحی آیفون دلیل اصلی مصرف بیشتر باتری است.
طبق گزارش ها زمان استندبای آیفون ۶ نسبت به آیفون 5S بیشتر است و امتیاز زمان دوام باتری ۶۱ ساعت است. به این معنی که با شارژ کامل گوشی، اگر روزانه یک ساعت وبگردی و یک ساعت تماشای ویدیو و یک ساعت مکالمه داشته باشید، شارژ آیفون برای دو روز پاسخگوی شما خواهد بود. اما برای کاربرانی که مصرف بیشتری دارند و شاکی هستند، اپل در این خصوص می تواند با گوش دادن به شکایات مشتریان 
و فیدبک آن ها، باتری بهینه تری از آیفون را ارایه کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :