آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70813
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 12:5
تعداد بازدید : 1359

با برگزاری انتخابات در مصلای تهران:

ترکیب نمایندگان دوره هشتم اتاق تهران امروز مشخص می شود

بعد از یک هفته تبلیغات انتخاباتی گروه ها و افراد مختلف برای جذب آرا اعضای فعال اتاق تهران، انتخابات هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران امروز برگزار می شود.

روابط عمومی اتاق تهران- اعضای فعال اتاق تهران که برابر مصوبات انجمن نظارت حق رای دارند، امروز می توانند با مراجعه به محل رای گیری در سالن میثاق واقع در مصلی تهران نامزدهای خود را انتخاب کنند و رای خود را به صندوق بیندازند.
در رای گیری امروز 40 نفر نامزدهای این انتخابات که در چهار حوزه بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی بیشترین آرا را به خود اختصاص دهند، ترکیب هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق تهران را تشکیل می دهند و از ابتدای سال 94 کار خود را به عنوان اعضای دور جدید هیات نمایندگان آغاز می کنند.
 شرایط رای دهندگان
 بنا بر مصوبات اعلام شده انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور، تمام اعضای فعال اتاق که کارت هوشمند معتبر دارند و سابقه عضویت آنها در اتاق تهران حداقل یکسال است می توانند امروز در انتخابات شرکت کرده و رای دهند. رای دهندگان می توانند در حوزه بازرگانی حداکثر 16 نفر، در حوزه صنعت حداکثر 14 نفر، در حوزه کشاورزی حداکثر 6 نفر و در حوزه معدن حداکثر 4 نفر را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند. هم چنین با توجه به مکانیزه بودن شمارش آرا، رای دهندگان باید دقت کافی در پر کردن تعرفه را داشته باشند و در این زمینه اطلاعات کامل را از مجریان انتخابات در این زمینه دریافت کنند و راهنمایی بگیرند.
 محل برگزاری انتخابات
 با توجه به آنچه پیش از این نیز اعلام شده بود محل رای گیری سالن میثاق واقع در مصلای تهران است. سالن میثاق مصلای تهران واقع در جنوب خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) حد فاصل خیابان قنبرزاده و پل عابر پیاده است. هم چنین پیش بینی شده تا برای راحتی رای دهندگان، پارکینگ شماره 6 واقع در خیابان شهید قنبرزاده و پارکینگ شماره 4 واقع در خیابان بهشتی در اختیار قرار گیرد. ضمن این که با توجه به شلوغی خیابان های منتهی به محل رای گیری و ترافیک روزهای پایان سال، برگزارکنندگان به اعضای فعال اتاق تهران توصیه کرده اند که از مترو برای رفتن به محل برگزاری انتخابات استفاده کنند. 
 ممنوعیت تبلیغات 
 با توجه به ممنوع بودن هرگونه تبلیغات در روز قبل از انتخابات و روز برگزاری انتخابات، با هرگونه فعالیت انتخاباتی له یا علیه نامزدها یا گروه ها از طرف خود آنان یا گروه ها و افراد وابسته به آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. هیات نظارت بر انتخابات اتاق تهران از نامزدها درخواست کرده تا امروز از مصاحبه و گفت وگو با رسانه های جمعی اعم از مکتوب و غیرمکتوب پرهیز کنند.
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به منظور ایجاد هماهنگی و همکاری بین بازرگانان و صاحبان صنایع و معادن فعالیت می کند و در جلسات این اتاق نمایندگان دولت و بخش خصوصی شرکت می کنند. 
این اتاق 60 نماینده دارد که 40 نماینده آن از بخش خصوصی و 20 نماینده آن از سوی دولت انتخاب می شوند. 
در دور هفتم انتخابات هیات رییسه اتاق بازرگانی در اسفند 1389 محمد نهاوندیان با کسب 175 رای به رییس این اتاق انتخاب شد. 
وی پس از طولانی شدن مدت حضور در دولت از ریاست اتاق بازرگانی ایران استعفا کرد و پس از آن غلامحسین شافعی جایگزین نهاوندیان شد. 
اتاق بازرگانی ایران نزدیک به 20 هزار عضو در سراسر ایران دارد، داشتن کارت عضویت این اتاق و حداقل یک سال سابقه فعالیت اقتصادی از شرایط شرکت در انتخابات آن است.
 پیام استاندار تهران 
سید حسین هاشمی استاندار تهران در رابطه با انتخابات اتاق تهران گفت: اتاق‎های بازرگانی می‎توانند تعامل خوبی با دولت داشته و در راستای سیاست‎های کلی توسعه همه بخش‎های کشور بویژه رونق اقتصادی یاری رسان دولت باشند. 
وی افزود: براساس سیاست دولت یازدهم، نقش اتاق های بازرگانی در واگذاری امور مردم به خودشان مهم‎تر از گذشته است و بازیگر اصلی در این موضوع خواهند بود لذا انتخابات اتاق‎های بازرگانی از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است.
استاندار تهران در خصوص حساسیت های زیادی که در پیرامون انتخابات اتاق ‎های بازرگانی شکل گرفته گرفته است، گفت:: این حساسیت‎ها ناشی از نقشی است که دولت برای آنان در واگذاری امور قایل شده است. 
هاشمی با تاکید بر برگزاری مناسب انتخابات اتاق‎های بازرگانی افزود: افرادی باید به اتاق های بازرگانی راه یابند که اعتقاد دارند این اتاق ها، بخش خصوصی واقعی 
هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :