آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70812
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 12:4
تعداد بازدید : 903

نعمت زاده: جوایز صادراتی با امتیازبندی اعطا می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جوایز صادراتی را باید هوشمند کرد و پروژه‎هایی که نیروی انسانی، ماشین آلات، تکنولوژی و سرمایه داخلی را به کار گرفته اند امتیاز بیشتری قایل شویم این موضوع در شورای عالی صادرات مطرح شده و درصددیم آن را در دولت برای تصمیم ‎یری نهایی مطرح کنیم.

روابط عمومی سازمان تجارت - محمدرضا نعمت زاده افزود: متاسفانه در برخی موارد دیدگاه‎های مثبتی برای اعطای جوایز صادراتی وجود ندارد اما پیشنهاد می‎کنیم کارگروهی در این زمینه تشکیل شود و کمیته‎سازی‎های تخصصی را صورت دهد و این موضوع را هدایت کند. وی در ادامه تصریح کرد: برای حمایت از تولید از هیچ کوششی دریغ نمی‎کنیم و مشکلاتی از جمله ضمانت نامه‎های بانکی، نرخ سود تسهیلات و جوایز صادراتی را به طور ویژه بررسی کرده‎ایم. 
نعمت زاده اضافه کرد: موضوع ضمانت نامه های بانکی را یک سالی است پیگیری کرده‎ایم که بخشی از این مشکلات حل شده است و بخشی در بانک مرکزی در حال پیگیری است، پیشنهاد داده‎ایم که بانک مرکزی پولی را در بانک کشورهای دیگر از جمله عراق سرمایه‎گذاری و از محل آن ضمانت‎نامه صادر کند. وی در خصوص مشکلات نرخ تسهیلات ارزی گفت: این موضوع بیش از 8 ماه است که در وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شده است و در تلاشیم نرخ تسهیلات ارزی بانک ها را برای تولیدکنندگان تعدیل کنیم که این موضوع نیز نهایی شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد شرایط اعطای ارز مبادله‎ای گفت: تنها منعی که برای اختصاص ارز مبادله‎ای وجود دارد مربوط به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است که طبق آیین‏نامه‎ای برای فعالان صادراتی در این مناطق ارز مبادله‏ای در نظر گرفته نمی‏شود. ما یک نامه‎ای را برای لغو این آیین‎نامه تهیه کرده‎ایم. وی با تاکید بر کمک به رفع مشکلات شرایط تحریم گفت: در جلسات متعددی که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، شرایط بعد از تحریم را بررسی کرده و جای هیچ‎گونه نگرانی نیست. ممکن است از نظر روانی به خاطر تغییرات نرخ ارز مشکلاتی ایجاد شود اما وفور ایجاد خواهد شد و این به نفع تولیدکننده است. 
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ما از بخش‎خصوصی می‎خواهیم که کمک کند تا سد تحریم شکسته شود، این تحریم‎ها همان طور که رییس جمهوری اشاره کرده‎اند ظالمانه است و امیدواریم با دیپلماسی دولت به مرحله آخر خود برسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :