آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70811
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 12:3
تعداد بازدید : 913

مجری نمایشگاه ایران در ایتالیا داماد وزیر نیست

نمایشگاه اکسپو به عنوان رویدادی بین المللی برای ارایه توانمندی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هر کشور هر 5 سال یک بار به میزبانی یک کشور بر پا می شود و این بار نیز این نمایشگاه قرار است از اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به مدت 6 ماه در میلان ایتالیا برگزار شود که ایران یکی از شرکت کنندگان آن خواهد بود.


 خبرگزاری فارس- هر کشوری که در این نمایشگاه شرکت می کند، در پاویون مختص به خود به گونه ای غرفه آرایی می کند که هر مخاطب خارجی با ورود به بخش مختص به کشورها بتواند تصویری از وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن کشور را برای خود تداعی کند. 
از آنجایی که اکسپو یک مساله ملی برای اقتصاد ایران است که معمولا دولتها متولی برگزاری آن هستند. اما از آنجایی که باید کمیته ملی برای نحوه برگزاری این رویداد مهم تشکیل شود، کارشناسان به نداشتن چنین کمیته ای بارها انتقاد کرده و می گویند، اکسپو مساله ای نیست که فقط آن را به دست شرکت سهامی نمایشگاه ها سپرد. در عین حال طی یک ماه اخیر حرف و حدیث هایی به وجود آمده بر سر اینکه وزیر صنعت طراحی غرفه و کار نمایشگاه را با هزینه های میلیاردی به فردی به نام محبعلی که از آن به عنوان داماد نعمت زاده یاد می شود سپرده است. پس از تماس با شرکت سهامی نمایشگاه ها و رییس مشترک اتاق ایران و ایتالیا توانستیم توضیحاتی را برای روشن شدن افکار عمومی به دست آوریم. احمد پورفلاح رییس اتاق مشترک ایران و ایتالیا در پاسخ به این که گفته می شود، طراحی غرفه ها و برگزاری نمایشگاه اکسپو میلان به داماد آقای وزیر صنعت سپرده شده است، این گونه توضیح داد: برای طراحی این رویداد مهم 18 شرکت طراح معماری ایرانی طرح های خود را ارایه کردند و هیات ژوری (داوران) در نهایت طرح فردی به نام پورصفا که داماد وزیر نیست، را برگزید چرا که این طرح به حدی جامع و کامل بود که پیش بینی می شود، از بین 180 کشور شرکت کننده در اکسپو جزو 5 طرح اول شناخته شود. وی ادامه داد: در عین حال اجرای این طرح نیز به یک شرکت ایتالیایی که مجری پاویون خود کشور ایتالیا هم می باشد، سپرده شده است. وی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی بخش دولتی فردی به نام محمد محبعلی را به عنوان ناظر بر اجرای کار نمایشگاه اکسپو منصوب کرده است که بنده هیچ شناختی نسبت به ایشان ندارم، ولی به هر روی فکر نمی کنم نسبت داشتن با وزیر مانعی برای نظارت بر کارها باشد، چرا که هر فردی با داشتن حقوق منطقی و تخصص کافی می تواند این کار را انجام دهد و طبیعی است فردی که کار نظارت را بر عهده می گیرد، تا زمان آغاز به کار نمایشگاه و اجرای آن باید در محل (میلان ایتالیا) حضور داشته تا بر کارها نظارت کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :