آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70803
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 11:54
تعداد بازدید : 1051

تکنولوژی، فضای رقابت را فضای رفاقت می کند!

معاون شبکه مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: سرعت ارتقای دانش و تکنولوژی به گونه ایست که در آن همه شرکت های ارایه کننده خدمات فناوری اطلاعات با اشتراک گذاشتن فنون خود در یک فضای رفاقت به جای رقابت قرار خواهند گرفت.

فناوران- حاجی محمدی افزود: تعلل در ارتقای دانش فناوری اطلاعات در هر کشوری باعث عقب ماندگی در ارایه خدمات فناوری های نوین شده و مستقیما به ساختار اقتصادی آن کشور آسیب وارد خواهد کرد.معاون شبکه مدیر عامل شرکت مخابرات ایران از انجام فاز صفر شبکه IP کشور خبر داد و گفت: این پروژه با هدف مدیریت متمرکز بر پهنای باند، تجمیع پهنای باند اینترنت و حل مشکل کمبود پهنای باند استان ها در این فار در چهار Gate way استان های تهران، آذربایجان شرقی، فارس و خراسان رضوی تا 3 ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
حاجی محمدی با بیان انجام پروژه wifi در حوزه معاونت شبکه و فناوری اطلاعات گفت: فاز 1 این پروژه با همکاری شرکت مشاور خارجی و تایید هیات محترم مدیره شرکت مخابرات ایران انجام و با شروع فاز 2 پروژه با کمک شرکت های مرتبط بــا این بخش، چهار نوع سرویس را ارایه خواهیم داد که Public wifi و off loading mobile و manage wifi از جمله این خدمات است که با تکمیل طرح اولیه، در مرحله برگزاری مناقصه قرار خواهد گرفت.
وی ضمن قدردانی از مدیران و کارشناسان حوزه فنی شرکت های مخابرات استانی در این همایش به خاطر تلاش در به ثمر رسیدن پروژه های ایجاد شده گفت: با تلاش کارشناسان استان ها، پروژه NGN/IMS در 5 استان انجام شده و تکمیل آن در 26 استان باقی مانده با استفاده از توان داخلی در حال پیگیری و اجرا است.
معاون شبکه و فناوری اطلاعات مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با بیان انجام پروژه کوثر افزود: این پروژه، بازسازی و بهینه سازی شبکه دسترسی استان هاست که در قالب فناوری (FTTX) در 30 استان کشور، هر استان یک مرکز انتخاب شده و به ترتیب انجام خواهد شد.
حاجی محمدی پیاده سازی پروژه wifi در محدوده حرم آستان قدس رضوی را نقطه آغاز انجام پروژه wifi دانست و گفت: با انجام پروژه wifi در این نقطه مقدس در استان خراسان رضوی امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی به زائران و مسافران نوروزی حرم مقدس امام رضا (ع) ارایه دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :