آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70794
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 11:45
تعداد بازدید : 1094

انتظاری:گزارش«شما» در حد یک پاورپوینت است

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره وضعیت پیوست فرهنگی تاکید کرد: لازم است ابعاد دیگر پیوست فرهنگی نیز هماهنگ شود و در حال حاضر شورا دارد به نتایج تازه ای دست پیدا می کند.


ایسنا- محمدحسن انتظاری دوره سه ساله فعالیت و سیاست ها و میزان موفقیت این شورا در دستیابی به اهدافش پرداخت و گفت: موازی کاری هایی در مورد اهداف شورا وجود داشته اما این شورا نقش خود را به عنوان هدایت کننده فضای مجازی ایفا کرده است.
او در حاشیه همایش بین المللی فضای مجازی پاک افزود: ابعاد مختلفی برای وظایف شورای عالی فضای مجازی وجود دارد که با توجه به سرعت تحولات در این زمینه لازم است سرعت فعالیت فضای مجازی نیز افزایش پیدا کند.
وی درباره این که چرا شورا جلسات خود را به مسایلی چون بررسی پیامک های انبوه و یا صادرات نرم افزار اختصاص می دهد و به بحث پیوست فرهنگی نمی پردازد، تصریح کرد: دستورات شورا دارای اولویت بندی است که در هر یک از جلسات این شورا بررسی می شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: صادرات نرم افزار از جمله مباحث مهمی بود که در این شورا بررسی شد، زیرا با توجه به پتانسیل های حال حاضر کشور نباید میزان صادرات نزدیک به 300 یا 400 میلیون دلار باشد، بلکه باید درآمد ما از صادرات نرم افزار میلیاردی باشد.
وی همچنین در مورد وضعیت فیلترینگ هوشمند گفت: وزارت ارتباطات روی فیلترینگ هوشمند به طور مفصل کار می کند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین درباره آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات گفت: انشا الله اطلاعات مستند و مکتوب از سوی وزارتخانه به دست شورا می رسد تا ما نیز در این زمینه بتوانیم اظهارنظر مستند کنیم.
وی افزود: گزارش وزارتخانه از وضعیت این شبکه یک گزارش به صورت پاورپوینت و کلی بود و این گزارش قابل قضاوت نیست.
انتظاری افزود: روند رسیدگی به وضعیت مرکز تحقیقات مخابرات طبق قانون پیگیری می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :