آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70790
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 11:42
تعداد بازدید : 950

آمادگی «همراه اول» برای ارایه سیم کارت کودک در نیمه اول94

همراه اول اعلام کرد با توجه به اجرای تجربه سیم کارت کودک در جهان، اجرای این طرح در ایران نیز سخت نبوده و هم اکنون این طرح در مرحله عقد قرارداد و نهایی شدن سرویس های روی این سیم کارت است.

خبرگزاری فارس- کمیسیون تنظیم مقررات در دی ماه امسال با مصوبه ای اپراتورهای تلفن همراه را از فروش سیم کارت به افراد زیر هجده سال منع کرد، همچنین براساس این مصوبه، اپراتورها موظف به ارایه سیم کارت کودک با اعمال محدودیت در دسترسی به دیتای نسل های 3 و 4 برای این قشر شدند.
اپراتور اول در این باره اعلام کرده است: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، اپراتورها را موظف کرده که تا شش ماه پس از ابلاغ مصوبه، طرح پیشنهادی خود را ارایه دهند. بر این اساس، همراه اول مقدمات ارایه سیم کارت کودک را آغاز کرده و باتوجه به اینکه این اقدام در جهان انجام شده، اجرای آن سخت نیست و پیش بینی می شود که دو تا الی سه ماه آینده و در مهلت مقرر، این طرح نهایی شود. هم اکنون همراه اول در مرحله عقد قرارداد و نهایی شدن سرویس های روی این سیم کارت است.از سویی دیگر هم معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش گفته است که سیم کارت دانش آموزی توسط وزارت ارتباطات طراحی شده و دارای کاربری های آموزشی است به گونه ای که مخل جریان آموزش در کلاس درس نیست.حمیدرضا کفاش در پاسخ به این پرسش از سال تحصیلی آینده قرار است موبایل دانش آموزی به مدارس وارد شود؟ گفت: کارهای مطالعاتی برای طراحی موبایل دانش آموزی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده و هم اکنون طرح پیشنهادی آنها به آموزش و پرورش ارایه شده است.
وی افزود: در هیچ کشوری اجازه ورود موبایل را با همه کاربری هایش به فضای آموزشی نمی دهند چرا که مخل آموزش است.
وی افزود: موبایل دانش آموزی در مدارس 5 کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد. وزارت ارتباطات موبایل دانش آموزی را با کاربری ویژه طراحی کرده است به گونه ای که می توان شماره های محدودی با رضایت والدین در این تلفن دخیره کرد همچنین بلوتوث در این موبایل طراحی نشده است.
کفاش گفت: سیم کارت تعبیه شده در موبایل دانش آموزی قابلیت جداسازی ندارد، آسیب های تلفن همراه را نداشته و مانع اخلال در جریان آموزش نمی شود بلکه به عنوان یک وسیله کمک آموزشی و اطلاع رسانی طراحی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :