آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70788
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393 11:41
تعداد بازدید : 930

آلمانی ها نمایشگر چاپ کردند

تیمی از دانشمندان کامپیوتر دانشگاه سارلند آلمان تکنیکی ابداع کرده اند که به واسطه آن هر کسی می تواند نمایشگر خاص خود را چاپ کند؛ آن هم نمایشگر لمسی در هر جایی که دلش می خواهد.


فناوران- صفحه نمایش از آن دست فناوری هایی است که تاکنون با پیشرفت های چشمگیری همراه بوده و چندین بار دنیای ابزارهای همراه و غیر همراه را دچار تکامل کرده است. از نمایشگرهای لمسی تا نمایشگرهای منعطفی که کاملا خم و یا تا می شوند. 
به گزارش GizMag حالا دانشمندان کامپیوتر آلمانی با استفاده از یک پرینتر جوهری معمولی که به نوع خاصی جوهر مجهز شده، نمایشگر برق درخشی فیلم نازکی (TFEL) را ابداع کردند که می تواند به راحتی روی هر سطحی حتی غیردیجیتالی و به هر اندازه و شکلی چاپ شود. برق درخشی پدیده ای نور شناختی و الکتریکی است که در آن ماده بر اثر عبور جریان یا میدان الکتریکی قوی نور ساطع می کند. این نمایشگر با استفاده از یک برنامه شبیه به ورد یا پاورپوینت مایکروسافت روی سطوح مختلف چاپ می شود. 
سیمون اولبردینگ، یکی از اعضای این تیم می گوید: تاکنون هر صفحه نمایشی که تولید شده، برای عموم تولید شده، اما این نمایشگر منحصر به هر فردی است که آن را چاپ می کند. 
این فرآیند که PrintScreen یا نمایشگر چاپی نام دارد، کمی پیچیده تر از چاپ صفحات ورد است. این تیم تحقیقاتی با استفاده از تکنیک های چاپ صفحه نمایش یا پرینترهای جوهری دو روش را ابداع کرده اند که با آنها می توان در عرض چند دقیقه تا نهایتا چهار ساعت یک نمایشگر سفارشی تولید کرد. 
این تیم ادعا می کند که حاصل چاپ این نمایشگر به روش ابداعی شان، صفحه نمایش هایی دو بعدی با رزولوشن تقریبا بالا و با ضخامت یک میلی متر است.  
آنها معتقدند که چاپ یک نمایشگر با کیفیت تصویر نزدیک به HD، تازه اول راه مسیر نمایشگرهای چاپی است. این روش می تواند راهگشای استفاده از مواد دیگری چون پلاستیک، فلز یا چوب در چاپ روی سطوح مختلف است. اولبردینگ می گوید: با این روش، می توانیم حتی نمایشگرهای چند لمسی هم بسازیم. 
هدف نهایی این تیم، ایجاد صفحه نمایش هایی روی تمامی اشیای شخصی از مبلمان گرفته تا لباس است. 
اولبردینگ می افزاید: در مرحله بعد می خواهیم از پرینتر سه بعدی استفاده کنیم تا صفحه نمایش هایی سه بعدی روی اشیای پیرامون مان ایجاد کنیم که قادرند نه تنها اطلاعات مورد نیازمان را نمایش دهند، بلکه نسبت به دستورات لمسی که به آنها می دهیم، واکنش نشان دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :