آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70641
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1393 12:7
تعداد بازدید : 714

رییس سازمان توسعه تجارت:

اعزام هیات ها نمایشگاه دو ابزار اقتصاد غیرنفتی است

رییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه در دو سال 92 و93، 103 هیات بازرگانی اعزام و پذیرش شده است، گفت: برگزاری نمایشگاه های بین المللی تخصصی، مشارکت در نمایشگاه های جهانی و همچنین اعزام و پذیرش هیات های تجاری ـ بازاریابی دو ابزار مهم برای تحقق اقتصاد غیرنفتی و برون رفت از شرایط خاص اقتصادی کشور است.

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت - ولی الله افخمی راد در خصوص رویدادهای تجاری دو سال 92 و 93 گفت: هیات های اعزامی در این مدت 46 هیات بوده است و در این زمان بیش از 800 تاجر و بازرگان ایرانی در قالب این هیات ها با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران  به 20 کشور دنیا سفر کردند.
وی ادامه داد: این 46 هیات، جدا از هیات هایی است که از سوی اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و اتحادیه ها و انجمن های صادراتی اعزام شده است و در صورت اضافه شدن آمار هیات های سایر نهادها و سازمان ها، شاهد ارقام بزرگتری خواهیم بود.
رییس سازمان توسعه تجارت در مورد اثرات مثبت اعزام هیات های بازرگانی تصریح کرد: تجار و بازرگان در قالب اعزام هیات های تجاری ضمن آشنایی با توانمندی ها و نیازمندی های بازارهای هدف، مذاکرات تجاری مفیدی با همتایان خارجی خود انجام داده و شناخت و آمادگی لازم برای افزایش صادرات محصولات خود را کسب کرده اند.
افخمی راد درباره تعداد هیات های پذیرشی نیز یادآور شد: در دو سال 1392 و 1393،  57 هیات با دو هزار و 100 تاجر و فعال اقتصادی پذیرش شده است.وی ضمن تاکید بر کیفی سازی اعزام و پذیرش هیات های تجاری و بازرگانی افزود: توجه ویژه به اعزام و پذیرش هیات های تجاری، بازاریابی و سرمایه گذاری را از اولویت های سازمان توسعه تجارت ایران است و در همین راستا از بنگاه های تولیدی ـ صادراتی می خواهیم به این دو ابزار مهم بازاریابی توجه ویژه داشته باشند و از این طریق ماندگاری خود در بازارهای هدف را تضمین کنند.
افخمی راد پذیرش هیات های تجاری همزمان با رویدادهای بین المللی تجاری اثرگذار از قبیل نمایشگاه های بین المللی در تهران و شهرستان ها را از جمله برنامه های کلیدی سازمان توسعه تجارت ایران در سال 1394 برشمرد و خواستار توجه ویژه و جدی فعالان تجاری کشور به این مقوله 
اثرگذار شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :