آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70612
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1393 11:38
تعداد بازدید : 922

بیشترین صفحات فیشینگ در فروشگاه های بی نماد است

سرپرست اداره پيشگيري از جرائم سايبري پليس فتا گفت: بيشترين صفحات فيشينگ شناسايي شده مربوط به فروشگاه هاي اينترنتي است که فاقد مجوز لازم نماد اعتماد الکترونيکی (enamad) است.

خبرگزاری مهر- عليرضا آذردرخش با بیان اینکه مهم ترين اصل در خريدهاي اينترنتي، خريد از فروشگاه هاي داراي نماد اعتماد الکترونيکی است گفت: براي صحت نماد اين فروشگاه ها با کليک بر روي نماد اعتماد الکترونيکی در صفحه فروشگاه اينترنتي صفحه اي براي شما باز مي شود که مشخصات فروشگاه اينترنتي و تاريخ اعتبار آن درج شده است.
وی با بيان اينکه نماد اعتماد الکترونيکی از سوي مرکز توسعه و تجارت الکترونيک به فروشگاه هاي اينترنتي اعطا مي شود گفت: اعطاي اين نماد در راستاي نظارت بر فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي در فضاي سايبر و تامين امنيت خاطر خريداران از فروشگاه اينترنتي است.
اين مقام مسوول گفت: فروشگاه هاي داراي نماد اعتماد الکترونيکی از درگاه هاي بانکي جعلي استفاده نمي کنند زيرا نظارت روي اين فروشگاه ها اينترنتي وجود دارد و اطلاعات گردانندگان فروشگاه هاي اينترنتي در هنگام دريافت نماد اعتماد الکترونيکی از سوي مرکز توسعه تجارت اخذ شده تا در صورت مشاهده تخلف، به راحتي به آنها دسترسي داشته و اعمال قانون براي آنها صورت گيرد.
وي گفت: چگونگي خريد از فروشگاه هاي اينترنتي در روند کاهش جرایم فضاي سايبر موثر است و از به دام افتادن کاربران جلوگيري مي کند.
سرهنگ آذردرخش گفت: مهم ترين اصل در خريدهاي اينترنتي، خريد از فروشگاههاي داراي نماد اعتماد الکترونيکی است و براي صحت نماد اين فروشگاه ها با کليک روي نماد اعتماد الکترونيکی در صفحه فروشگاه اينترنتي صفحه اي براي شما باز مي شود که مشخصات فروشگاه اينترنتي و تاريخ اعتبار آن درج شده است.
سرپرست اداره پيشگيري مرکز تشخيص و پيشگيري فتا ناجا در خصوص درگاه هاي بانکي متصل به سايت هاي فروشگاهي نيز گفت: کاربران در هنگام عمليات بانکي در اين درگاه ها مطمئن شوند که درگاه بانکي واقعي است و صفحه جعلي نيست و براي اطمينان از اين موضوع بايد درگاه بانکي با HTTPS شروع شده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :