آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70605
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1393 11:28
تعداد بازدید : 918

هشتمین دوره انتخابات اتاق تهران فردا برگزار می‌شود

آرای وکالتی در انتخابات اتاق قابل پذیرش نیست

انتخابات هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران فردا صبح در مصلای تهران برگزار می شود که طی آن 40 نفر نماینده بخش خصوصی در حوزه های بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی توسط اعضای فعال اتاق انتخاب می شوند.


فناوران-  در نامه ای که از سوی دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های ایران به روسای هیات های نظارت بر انتخابات سراسر کشور ارسال شده، تاکید شده است که پذیرش وکالت نامه برای رای دادن در انتخابات 18 اسفند ماه جاری غیرقابل قبول است.
 وکالت نامه قبول نیست
بنا بر مصوبه نوزدهمین نشست انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های بازرگانی، رای دادن اشخاص حقیقی و حقوقی و صرفا با حضور دارنده کارت عضویت امکان پذیر است.
شورای عالی نظارت ضمن مخالفت با نظر انجمن، بر نظر قبلی خود در آیین نامه تاکید کرده است. به این ترتیب برای رای دادن باید حتما دارنده کارت، اعم از حقیقی و حقوقی، در سر صندوق حاضر شود و هیچ گونه وکالت نامه ای قابل پذیرش نیست.
همچنین با توجه به انتخاب مصلای تهران برای برگزاری انتخابات هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، تیم اجرایی انتخابات اعلام کرد، انتخابات اتاق تهران در مصلا برگزار می شود و مترو مناسب ترین وسیله برای رفتن به محل اخذ رای است.
 نامزدهای انتخاباتی کد ندارند
همچنین  پس از آنکه دیده شد برخی از نامزدهای هشتیمن دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تبلیغات خود در جراید و رسانه ها در کنار نام خود دست به اعلام کد زده اند، رییس هیات نظارت بر این انتخابات اعلام کرد نامزدها در این دوره انتخابات فاقد کد یا هر نوع شماره ای هستند.
ابراهیم بهادرانی گفت: شماره ای که برخی نامزدهای انتخاباتی در تبلیغات انتخاباتی در کنار نام خود به عنوان کد اعلام کرده اند در واقع شماره ای است که طبق آن فهرست اسامی نامزدها به اتاق ایران اعلام شده است. دبیرکل اتاق تهران گفت: این شماره به معنای کد نامزدهای انتخابات نیست و اساسا در انتخابات هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران، مساله اعلام کد برای نامزدها موضوعیت ندارد.
 شمارش آرا مکانیزه است
بهادرانی با بیان این که شمارش آرا به صورت مکانیزه صورت می گیرد توضیح داد که در تعرفه های رای نام تمامی نامزدها در رشته های مختلف به ترتیب حروف الفبا ذکر می شود و رای دهندگان باید برابر آنچه در زمان رای دادن به آنها اعلام می شود خانه مقابل نامزد موردنظر خود را پر کنند. او تاکید کرد که در این روش مساله ای به نام کد برای نامزدها تعریف نشده است.
دبیرکل اتاق تهران هم چنین با تاکید بر پایبندی به قانون، از نامزدها و رای دهندگان خواست تا با توجه به مصوبات انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور، از هرگونه عملی که خلاف مقررات تلقی می شود، به ویژه در روز 18 اسفند که تبلیغات به هر شکل و نوع برای افراد و گروه ها ممنوع است، بپرهیزند.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :