آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70503
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1393 12:29
تعداد بازدید : 1354

گوگل تجزیه شبکه اجتماعی اش را تایید کرد

خداحافظ پلاس

طی چند سال گذشته، گوگل چندین سرویس موفق و ناموفق خود را تعطیل کرده است. از محبوب ترین شان که هنوز جای خالی اش بین کاربران احساس می شود، یعنی گوگل ریدر بگیرید تا جدیدترین سرویس تعطیل شده که گوگل تالک است. به نظر می رسد هر روز در گوگل چیزی متولد می شود و چیزی می میرد. بعد از تعطیلی گوگل تالک، مسوولان گوگل مهر تاییدی بر شایعاتی که در مورد گوگل پلاس پخش شده بود، زدند؛ قرار است دو شبکه اجتماعی مجزا از دل گوگل پلاس بیرون بیاید و شاید دیگر هیچ وقت گوگل پلاسی نداشته باشیم. با روندی که گوگل در پیش گرفته، بعید نیست روزی که خبر تعطیلی جیمیل را هم بشنویم.

شبنم کهن چی
بسیاری از رسانه ها خارجی و یکی از رسانه های داخلی (زومیت) هفته گذشته خبر تجزیه گوگل پلاس به دو شبکه اجتماعی  Photo و  Stream را منتشر کردند. یکی از این رسانه ها ایندیپندنت بود که گزارشی از سخنرانی برادلی هورویتس Bradley Horowitz تهیه کرد. سخنرانی که حکایت از مبهم بودن سرنوشت گوگل پلاس و اصرار گوگل بر راه اندازی دو شبکه اجتماعی جدید داشت.
با توجه به اینکه گوگل قصد دارد سرویس پلاس خود را به دو بخش تجزیه کند می توان امیدوار بود که شاهد دو شبکه اجتماعی یکپارچه خواهیم بود که به ابزارهای تخصصی 
دسترسی دارند.
 برای مثال شبکه اجتماعی Photo دارای ابزارهای آنلاینی برای ویرایش و به اشتراک گذاری عکس خواهد بود که به کاربران کمک می کند تجربه بهتری از کاربری چنین شبکه ای داشته باشند.
هنوز مشخص نیست بر سر+Google چه خواهد آمد اما رسانه ها به سخنان سوندار پیچای Sundar Pichai نایب رییس بخش محصولات گوگل که یک هفته پیش در فوربس منتشر شده استناد کرده اند. سوندار پیچای رسما تایید کرده که این کمپانی مشغول تجزیه پلاس است.
به نظر می رسد در سرویس Photo گوگل بیش از آنکه به دنبال شبکه ای باشد که شبیه به اینستاگرام یا فلیکر است، به دنبال عرضه سرویسی ست که سامان دهی گالری عکس کاربران روی گوشی های هوشمند یا تبلت را آسان کند و بر بک آپ گیری از عکس ها و ذخیره آن که منجر به دسترسی ساده تر به عکس ها در هر زمان و مکانی تنها با استفاده از اینترنت می شود، تمرکز کرده است.  هر چند پیش از این گوگل در حوزه عکس، تجربه ناموفقی به نام پیکاسا داشته اما باید منتظر بود و دید شبکه اجتماعی جدیدی که قرار است از تکه تکه کردن گوگل پلاس به وجود بیاید، چقدر مورد استقبال کاربران قرار می گیرد. البته تنها کارا بودن شبکه جدید گوگل برای جذب کاربران کافی نیست، از آنجایی که گوگل دایم سرویس هایش را تعطیل کرده و سرویس جدید دیگری راه اندازی می کند، کاربران برای ورود به فضای جدید و استفاده از ابزارهای آنلاین گوگل نسبت به گوگل بی اعتماد شده اند. از سوی دیگر برخی نگران سرویس هنگ اوت در شرایطی هستند که پیام رسان ها رقابت سختی برای جذب کاربر با یکدیگر دارند. از آنجا که سرویس گوگل تالک نیز تعطیل شده است به نظر نمی رسد گوگل قصد تعطیلی هنگ اوت را نیز داشته باشد اما مشخص نیست این سرویس در دل گوگل پلاس باقی می ماند یا مستقل از آن در دسترس کاربران قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :