آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7013
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1390 0:52
تعداد بازدید : 320

واگذاری 4 شرکت آریا به سه بانک

یک مقام آگاه از ارزشگذاری چهار شرکت واگذار شده به گروه امیرمنصور آریا از سوی سازمان خصوصی سازی و فروش نقد یا واگذاری آنها به سه بانک ملی، صادرات و مسکن خبر داد.

فارس- رییس سازمان حسابرسی درحالی اوایل آذر سال جاری از تشکیل کمیته سه نفره نظارت بر ارزیابی دارایی‌های گروه امیر منصور آریا (از قرار معلوم شامل 38 شرکت) خبر داده بود که نخستین تصمیم‌گیری‌های این کمیته بعد از گذشت حدود سه ماه با تعیین ارزشگذاری چهار شرکت دولتی واگذار شده از سوی سازمان خصوصی سازی به این گروه همراه است.
در این رابطه یک مقام آگاه با اشاره به نتایج بررسی گروه بیش از صد نفره کارشناسان دادگستری، اظهار داشت: در جریان برگزاری جلسه‌ای در هفته گذشته، مقرر شد چهار شرکت واگذار شده توسط سازمان خصوصی سازی به گروه امیر منصور ارزش‌گذاری شوند تا در مرحله بعد وکیل این گروه در مهلتی 40 روزه به فروش نقدی این دارایی‌ها حتی با قیمت‌های بیشتر از نرخ‌های تعیین شده اقدام کرده و وجه نقد فروش این چهار شرکت را به سه بانک بابت بدهی و تسویه حساب بدهد.
وی ادامه داد: این شرکت‌ها شامل تراورس، گروه صنعتی فولاد ایران، فولاد اکسین خوزستان و ماشین‌سازی لرستان هستند که در گذشته به عنوان شرکت‌های دولتی به گروه امیرمنصور آریا واگذار شده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :