آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7003
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1390 0:37
تعداد بازدید : 469

وزير صنعت، معدن و تجارت در همايش گفت‌وگوي بخش‌خصوصي و دولت در اجراي مرحله دوم هدفمندسازي اعلام کرد:

پرداخت 250 میلیارد تومان تسهیلات به 400 هزار واحد صنفی

همايش هم انديشي و گفت وگوي بخش خصوصي و دولت در اجراي مرحله دوم هدفمندسازي يارانه ها روز گذشته با حضور معاون اول رييس جمهور، وزير صنعت، معدن و تجارت و جمعي از معاونان وي به همراه تعداد فعالان بخش خصوصي برگزار شد.

فناوران- رييس شوراي اصناف در ابتدای این همايش از اجرا نشدن بسته حمايتي اصناف در فاز اول هدفمندسازي يارانه‌ها ابراز نارضایتی کرد که وزير صنعت، معدن و تجارت پس از سخنان وی از شروع عملياتي شدن اين بسته خبر داد و گفت:250 میلیارد تومان تسهیلات به 400 هزار واحد صنفی پرداخت می شود.
مهدي غضنفري با اعلام خبر شروع عملياتي شدن بسته‌هاي حمايتي اصناف گفت: 214 هزار واحد صنفي و توليدي در كشور داريم كه از اين بسته مي‌توانند استفاده كنند. وي ادامه داد:‌ همزمان در اجراي فاز دوم هدفمندسازي يارانه‌ها نيز در مورد قيمت‌هاي حامل‌هاي انرژي در مورد بخش اصناف نيز مثل واحدهاي توليدي تصميم‌گيري خواهد شد. البته هنوز براي گروهي ديگر از واحدهاي صنفي در مورد قيمت‌هاي حامل‌هاي انرژي تصميم‌گيري نهايي نشده است اما براي بخش صنعت اين موضوع تمام شده و به قيمت‌هاي خوبي رسيده‌ايم. وزير صنعت، معدن و تجارت يادآور شد: در مرحله دوم هدفمندسازي يارانه‌ها بسته‌هاي جديد اصناف را دنبال خواهيم كرد و در مرحله اول سازوكارهاي اداري ما را اذيت كرده‌اند؛ در فاز دوم اين گونه نخواهند بود.
در  ادامه قاسم نوده‌فراهاني رييس شوراي اصناف با گلايه از برخورد بعضي از وزارتخانه‌ها با اصناف گفت: بعضي از وزارتخانه‌ها با اصناف بد برخورد مي‌كنند كه به صورت خصوصي به وزير صنعت، معدن و تجارت مي‌گويم. شايد با اين برخوردها مي‌خواهند اصناف را دلسرد كنند در حالي كه اصناف چه قبل از انقلاب، چه بعد از انقلاب و چه در آينده هميشه پشتوانه نظام بوده و كارهاي خود را انجام داده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :