آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7000
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1390 0:29
تعداد بازدید : 571

حضور مرکز تحقيقات کامپيوتري در نمايشگاه سبيت

مدير نمايشگاه هاي بين المللي مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي از چهاردهمين حضور مرکز نور در نمايشگاه بين المللي سبيت در آلمان خبر داد.

فناوران- عليرضا احمدلو گفت: با توجه به برپايي بيست و ششمين نمايشگاه IT و صنعت ارتباطات در جهان (سبيت)، مرکز نور، چهاردهمين حضورش را پشت سر خواهد گذاشت.
وي با بيان اينکه در اين دوره کشور برزيل ميهمان ويژه نمايشگاه سبيت 2012 انتخاب شده است، بيان كرد: مرکز نور در اين رويداد بين‌المللي با هدف کسب تجربه، آشنايي با آخرين دست آوردهاي رايانه‌اي و تکنولوژي روز دنيا و برگزاري نشست‌هاي تخصصي حضور پيدا کرده است.
مدير نمايشگاه‌هاي خارجي مرکز نور گفت: اعتلاي نام ايران به عنوان کشوري که داراي فناوري روز بوده و به کارگيري اين فناوري در حوزه علوم ديني، همچنين تحقق اهداف سند چشم‌انداز کشور مبني بر حرکت در مسير علم و فناوري و معرفي آن به دنيا از جمله ديگر اهداف حضور در نمايشگاه‌هاي خارجي به ويژه سبيت به شمار آيد.
وي سبيت را بزرگ‌ترين رويداد نمايشگاهي قاره اروپا در عرصه فناوري ذکر کرد و افزود: اين رويداد همه ساله در اواخر بهمن ماه و اوايل اسفندماه با حضور شرکت‌هاي صاحب نام بين‌المللي
 برگزار مي‌شود.
احمدلو با بيان اينکه نخستين حضور مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي به سال 1992 برمي‌گردد، خاطرنشان کرد: سبيت نخستين بار در 12 ماه مارس 1986 گشايش يافت به طوري که نام اختصاري آن از نام آلماني پايگاه تکنولوژي اطلاعات و مشاغل (Centrum für Büro und Informationstechnik) گرفته شده است.
وي گفت: نمايشگاه سبيت 2012 آلمان از روز گذشته، ششم مارس لغايت دهم مارس براي بازديد علاقه‌مندان داير خواهد بود.
سـبيت، پيشروترين رويداد جهاني در زمينه IT ، ICT و دنياي ديجيتال است که همه ساله با حضور فعالان علوم رايانه، ارتباطات و مخابرات در شهر هانوفر آلمان برگزار مي‌شود و تنها در سال 2011 ميلادي 4200 شرکت‌کننده از 70 کشور دنيا از جمله ايران، دستاوردهاي خود در حوزه فناوري اطلاعات را به معرض نمايش گذاشته‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :