آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69980
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1393 10:59
تعداد بازدید : 1083

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد:

مذاکره با چند شرکت بزرگ اینترنتی برای ورود به ایران

معاون وزیر ارتباطات گفت: به برخی شرکت های بزرگ اینترنتی اعلام کرده ایم ایران برای همکاری و حتی ارایه سرویس در منطقه آمادگی دارد با این ملاحظه که ارایه سرویس در بازار ایران با پذیرش سیاست های فرهنگی ایران صورت گیرد.


خبرگزاری فارس- نصرالله جهانگرد درباره رایزنی با شرکت های بزرگ اینترنتی آمریکایی و اروپایی از جمله گوگل برای ایجاد یک نسخه از سرور این شرکت در ایران اظهار داشت: این روند در تمام دنیا به طور طبیعی اتفاق می افتد و برای شرکت ها اقتصادی تر است که به کاربران عمده خود نزدیک تر شوند. برای مثال در هر جایی که حجم بالای کاربر برای یک سرور وجود دارد برای شرکت مربوطه به صرفه تر است که در نزدیکی آنها مستقر شود تا هزینه های شرکت کاهش پیدا کند.
وی تصریح کرد: در مذاکره با شرکت های بزرگ اینترنتی بحث این است که به عنوان یک جامعه ایرانی علاقه مندیم چارچوب ها و سیاست های ایران در سرویس دهی این شرکت ها رعایت شود.
جهانگرد تاکید کرد: با تمام کسانی که در بازار جهانی هستند و می خواهند در ایران سرویس ارایه کنند تعارضی نداریم؛ بلکه آمادگی داریم با آنها مذاکره کنیم تا با پذیرش شرایط فرهنگی ایران داخل بازار ایران سرویس ارایه کنند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: علاوه بر این آمادگی داریم امکاناتی که اکنون در ایران وجود دارد را به گوگل یا هر شرکت دیگری ارایه دهیم که از امکان ایران حتی برای سرویس دهی در منطقه استفاده کنند.
وی افزود: ایران در سرویس های آنان دخالتی نخواهد داشت؛ اما تمایل داریم آنچه که در بازار ایران ارایه خواهند کرد، طبق سیاست های ایران باشد.
وی افزود: این موضوع را اعلام کرده ایم و با برخی از کمپانی ها در سطوح تصمیم گیری آنها در گفت وگو هستیم. برخی کمپانی ها نیز تا کنون در سطوح تصمیم گیری جلو نیامده اند درنتیجه در تصمیم گیری هنوز نتوانسته ایم این کار را با آنها نهایی کنیم.جهانگرد ادامه داد: شاید موضوعاتی از جمله تحریم برای کمپانی های آمریکایی مشکل ساز است و آنها منتظرند تکلیف شرایط بین المللی از نظر حقوقی روشن شود که بتوانند راحت تر عمل کنند اما شرکت های غیرآمریکایی آمده اند و گفت وگو را آغاز کرده اند. برخی از آنها ضوابط را پذیرفته اند و مقدمات فنی در حال آغاز است که وارد بازار ایران شوند و سرویس ارایه کنند که پس از موفقیت و تکمیل کار نام این کمپانی ها اعلام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :