آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6991
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1390 0:12
تعداد بازدید : 512

مدیرعامل مخابرات خراسان رضوی:

افزایش ظرفیت شبکه تلفن همراه در ایام نوروز

به منظور تامین ارتباطی با کیفیت برای زایران حرم امام رضا(ع)، ظرفیت شبکه تلفن همراه در شهر مشهد، افزایش یافته است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات - کارگزار، مدیرعامل مخابرات استان خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: به دلیل حضور تعداد بسیاری از زایران امام رضا(ع) در ایام نوروز به خصوص در لحظه تحویل سال نو در حرم مطهر امام، ظرفیت‌سازی‌های ویژه‌ای برای این منظور انجام شده است.
وی افزود: در همین راستا و با تلاش‌های صورت گرفته،‌ 700 هزار شماره به ظرفیت مرکز تلفن همراه در شهر مشهد اضافه شده و از سوی دیگر، ‌ظرفیت‌سازی‌های لازم در مجموعه مرکزی و اطراف حرم مطهر صورت گرفته و ظرفیت تمامی BTS‌های موجود نیز افزایش یافته است.
وی بیان کرد: همچنین سه آنتن تلفن همراه(BTS) متحرک نیز برای زمان بحران پیش‌بینی شده که در نزدیکی حرم مطهر امام رضا(ع) نصب و راه‌اندازی شده است.
کارگزار در خصوص دیگر تمهیدات در نظر گرفته شده برای ارایه خدمات به مسافران نوروزی، عنوان کرد: در مبادی ورودی شهر مشهد برای زایرانی که به صورت زمینی وارد شهر خواهند شد، اطلاعات مورد نیاز در خصوص چگونگی دریافت تمامی خدمات مخابراتی نظیر کارت شارژ، کارت تلفن همگانی و کارت‌های هوشمند به مردم ارایه خواهد شد.
وی گفت: از سوی دیگر و با توجه تعطیلات نوروزی، دفاتر پیشخوان کشیک در نقاط مهم نظیر اطراف حرم مطهر، خدمات مورد نیاز متقاضیان را به آنها ارایه می‌کنند.
وی ادامه داد: همچنین ‌شبکه‌های تلفن همگانی در نقاطی که زایران در آنجا ساکن هستند، گسترش داده شده تا خدمات مورد نیاز مسافران در این حوزه نیز تامین شود.
مدیرعامل مخابرات استان خراسان رضوی در خصوص ارایه خدمات اینترنتی به مسافران نیز گفت: اینترنت پرسرعت در تمامی نقاط استان پیش‌بینی شده و صاحبان اماکنی که زایران در آن حضور دارند، می‌توانند با مراجعه به مخابرات ‌در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به راه‌اندازی اینترنت پرسرعت خود اقدام کنند.
کارگزار با اشاره به پوشش شبکه تلفن همراه در جاده‌های استان خراسان رضوی، گفت: در حال حاضر، تمامی جاده‌های اصلی و 76 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه اول قرار دارند و روستاها نیز با استفاده از فناوری‌های روز، از این شبکه استفاده می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :