آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69894
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1393 11:41
تعداد بازدید : 959

در یک ویدیو به نمایش درآمد

آینده ای که مایکروسافت به تصویر می کشد

مایکروسافت به تازگی ویدیویی از ایده های خود منتشر کرده که نشان می دهد که چطور فناوری های در حال ظهور، پنج تا 10 سال بعد، زندگی ما را تغییر خواهند داد.


فناوران- با وجودی که ویدیوی مایکروسافت آینده دنیا را به تصویر می کشد، آنقدر به واقعیت نزدیک است که می توان حدس زد تا چند سال آینده خیلی از این ایده ها به واقعیت تبدیل خواهند شد. در واقع، کارهایی که در این ویدیو به واسطه فناوری ها می توان انجام داد، خیلی از قابلیت های فناوری کنونی فاصله ای ندارد. 
مایکروسافت همانند گذشته به پیدایش نمایشگرهای بزرگ در آینده اصرار دارد و معتقد است که این نمایشگرها قابلیت ها و کارآیی بیشتری خواهند داشت. از همین رو، مایکروسافت نام این ویدیو را «تصور آینده ای کارآمد» گذاشته است. در این ویدیو که مایکروسافت چشم انداز خود از فناوری های هولوگرام، پرینتر سه بعدی، تبلت های خیلی نازک و نمایشگرهایی با قابلیت تا شدن را به تصویر کشیده، همه افراد در حال ضربه زدن با انگشت روی نمایشگرها و کشیدن محتوا از یک ابزار به ابزار دیگر برای کار کردن روی آن هستند. با این حال، هنوز نشانه هایی از استفاده از کیبورد در آینده ای که مایکروسافت متصور شده، وجود دارد. 
مایکروسافت همچنین نمونه مفهومی از یک تبلت را در ویدیویش نشان می دهد که دقیقا شبیه به کتاب است و با یک قلم نوری کار می کند. این تبلت نمایشگری با قابلیت خمیده و تا شدن دارد و آنقدر جالب است که هر فردی آرزوی داشتن آن را خواهد داشت. 
مایکروسافت در ویدیوی آینده گرایانه اش، ابزاری را به تصویر کشیده که روی دست قرار می گیرند و شبیه به دستبند معمولی هستند اما خاصیت آهنربایی دارند و زمانی که به هم متصل می شوند، به یک نمایشگر کوچک تبدیل می شوند که قابلیت تعامل از راه دور با نمایشگرهای بزرگتر را دارند. 
در بخشی از این ویدیو، دیوارها و شیشه هایی در اتاق، مدارس و محل های کاری به تصویر کشیده شده اند که به محض دستور کاربر به نمایشگر شفاف و تعاملی تبدیل می شوند و کاربر به راحتی با لمس آنها، اطلاعات لازم را پردازش می کند و کارهای لازم روی آن را انجام می دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :