آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69879
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1393 11:24
تعداد بازدید : 847

شرکت‎های دانش‎بنیان آمادگی شرایط بعد از تحریم را ندارند

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ما در سطح استانی نقشه راه تکنولوژی نداریم، گفت: شرکت‎های دانش‎بنیان آمادگی حضور در فضای بعد رفع تحریم ها را ندارند.


مهر- بهزاد سلطانی در مراسم سومین جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری عنوان کرد: ما در سند چشم انداز در ۱۰ سال آینده رتبه اول علمی و فناوری و اقتصاد منطقه را باید داشته باشیم.
سلطانی گفت: به لحاظ علمی دانشگاهایمان دانشگاه های نوع اول هستند که باید به سمتی پیش برویم تا دانشگاه‎های نسل دوم را تمرین و به سمت دانشگاه های نسل سوم (پژوهش محور) پیش بروند.
وی افزود: ما با این هدفگذاری‎ها فاصله زیادی نداریم. همچنین باید فضای خارجی و داخلی شرایط اقتصادی کشور به گونه‎ای باشد تا بتوانیم به سمت دانشگاه‎های پژوهش محور پیش برویم.
وی با بیان اینکه باید به سمت فناوری های های تک، و مدیوم تک پیش برویم، افزود: با این هدفگذاری های توسعه و فناوری اطمینان نداریم که به این موضوع دست پیدا کنیم لذا باید در این خصوص دولت، بخش خصوصی و بنگاه ها راهکارهایی را داشته باشند تا به نتیجه ای مفید برسیم.
وی با تاکید بر اینکه فضای کسب و کار ما در کشور فضای مناسبی نیست، افزود: دولت اخیرا لایحه ای را برای ایجاد کسب و کار تنظیم کرده است.
وی گفت: حرکت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می تواند در راستای توسعه تکنولوژی باشد و وزارتخانه ها را به این سمت و سو سوق دهد.
سلطانی با بیان اینکه البته دولت به مدت دو سال وقت نیاز دارد تا فضای اقتصادی را متعادل سازد، افزود: شرکت های دانش بنیان باید علاوه بر انباشت سرمایه به انباشت دانش فنی، دانش مدیریت سیستم فنی بپردازند چرا که این شرکت ها سرمایه هستند و باید حفظ شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :