آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6986
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1390 0:8
تعداد بازدید : 802

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات:

استقبال کاربران ایرانی از ایمیل ملی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید براینکه برخلاف برخی شایعات در مورد مشکلات امنیتی ایمیل ملی
« ایران دات آی آر»، این سرویس دهنده الکترونیکی کاملا امن است، از استقبال کاربران اینترنتی برای استفاده از این پست الکترونیکی خبر داد.

مهر- کاربران متقاضی دریافت سرویس از پست الکترونیکی «ایران» با مراجعه به این سایت و ثبت درخواست خود با عبارت «There is a problem with this website>s security certificate» که مربوط به اشکال در گواهینامه امنیتی این وب سایت است، روبه‌رو می‌شوند و مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات در این باره تاکید کرد که این پیغام امنیتی به هیچ عنوان برای کاربرانی که می‌خواهند برای استفاده از ایمیل ایران ثبت‌نام کنند، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 سعید مهدیون با بیان اینکه ایمیل ایرانی «ایران دات آی آر» در حال کار و فعال است و مشکلی از بابت دسترسی به این پست الکترونیکی برای کاربران وجود ندارد، در مورد مشکل موجود در امنیت این سایت با توجه به پیغام‌های امنیتی که برای ورود به آن به کاربران داده می‌شود، گفت: این موضوع طبیعی است که کمپانی مایکروسافت هیچ علاقه‌ای ندارد که جز خودش شرکت و یا کشوری دیگر به این عرصه وارد و رشد کند.
وی ادامه داد: تمامی‌نرم‌افزارها و سیستم عامل‌ها به صورت انحصاری در اختیار مایکروسافت و طبیعی است که با راه‌اندازی ایمیل ایرانی و هرگونه پست الکترونیکی ممانعت به عمل بیاورد اما این پیغام به هیچ عنوان مربوط به ضعف امنیتی ایمیل ملی نیست و تنها موانعی است که کمپانی انحصاری مایکروسافت برای توسعه این بخش به کار می‌بندد.
مهدیون با تاکید بر اینکه این پیغام امنیتی به هیچ عنوان برای کاربرانی که می‌خواهند برای استفاده از ایمیل ایران ثبت نام کنند، مشکلی ایجاد نخواهد کرد اضافه کرد: استقبال کاربران ایرانی از پست الکترونیکی ملی روز به روز افزایش می‌یابد. به نحوی که حتی در بازه زمانی که دسترسی به ایمیل‌های خارجی با مشکل مواجه شده بود، مراجعه کاربران به این پست الکترونیکی افزایش یافت.
ایمیل ملی «ایران» از شهریورماه 90 به صورت رسمی ‌از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت خود را آغاز کرد؛ به نحوی که این سازمان با ارسال پیام کوتاهی به برخی از مشترکان موبایل، آغاز به کار این سرویس ایمیل درگاه ملی خدمات الکترونیکی ایران را خبر داد و از کاربران اینترنت خواست برای ایجاد و ثبت پست الکترونیکی ایرانی به درگاه
 IRAN.IR مراجعه کنند.
این سرویس‌دهنده می‌تواند بدون هیچ‌گونه محدودیتی به هر تعداد تقاضا برای دریافت پست الکترونیکی پاسخ دهد. پس از ایمیل ایران، پست الکترونیکی فارسی چاپار با نام « chmail » نیز با حمایت شورایعالی اطلاع‌رسانی و بدون نیاز به اعلام هویت اصلی کاربران ایرانی راه اندازی شد؛ در همین حال شرکت مبین وان که یک شرکت تازه تاسیس متشکل از شرکت‌های وان ایتالیا و مبین ایران از زیرمجموعه‌های شرکت توسعه اعتماد مبین خریدار سهام 50 درصدی شرکت مخابرات ایران است، در آبان ماه امسال ایمیل ایرانی رایگان «کلیک آن» را با قابلیت ارسال پیام کوتاه و فکس راه‌اندازی کرد.
کارشناسان معتقدند که در صورت به‌روزرسانی سرویس‌دهنده‌های ایمیل داخلی، در شرایطی که دسترسی به سرویس دهنده‌های ایمیل خارجی با مشکلات متعددی روبه‌رو است، این پست‌های الکترونیکی می‌تواند راه‌حل مناسبی برای کاربران اینترنتی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :