آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6980
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1390 0:2
تعداد بازدید : 650

بزرگیان عنوان کرد:

اینترنت ملی تاپایان سال91 در خدمت دورکاری

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری از تداوم اجرای طرح دورکاری کارکنان دولت خبر داد و افزود: وزارت دادگستری هم به جمع وزارتخانه های پیشتاز در دورکاری پیوست.

مهر- احمد بزرگیان با تکذیب خبر توقف دورکاری در سازمان‌ها و ادارات دولتی گفت: دورکاری بر اساس قانون برنامه توسعه و تحول اداری با جدیت در حال اجراست و بر اساس قانون برنامه توسعه باید تمامی ادارات دولتی 20 درصد از مشاغل قابل دورکاری خود را دورکار کنند که این مهم با قدرت در حال انجام است به طوری که برخی سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها 80 درصد کارکنان خود را دورکار کرده‌اند. وی افزود: دورکاری در تمام دنیا به دو روش الکترونیکی و غیر الکترونیکی انجام می‌شود که هم اکنون 39 شغل شامل دورکاری در سطح کشورهای پیشرفته تعریف شده که در ایران هم هر دو روش برای اجرا در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وزارت دادگستری دور کار شد
این مقام عالی در اجرای طرح دورکاری کارکنان دولت اعلام کرد که هم‌اکنون وزارتخانه‌های رفاه، کار و تامین اجتماعی، وزارت خانه آموزش و پرورش وزارت ارتباطات، وزارت آموزش و پرورش، وزارت مسکن و شهرسازی، معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری و سازمان محیط زیست نخستین پرچم‌داران دورکاری در کشور هستند و وزارت دادگستری هم به جمع وزارتخانه‌های دورکار پیوسته و تمامی مدیران این وزارتخانه می‌توانند از خانه، امور کاری خود را انجام دهند.

اینترنت ملی تاپایان سال91 در خدمت دورکارها
 بزرگیان در پاسخ به اینکه چرا برخلاف وعده و وعیدها هنوز اینترنت ملی برای دورکارها ایجاد نشده است گفت: برابر قانون برنامه توسعه تا پایان سال 91 اینترنت ملی به بهره‌برداری می‌رسد و کارکنان دورکار در اولویت استفاده از این فناوری هستند.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری با بیان اینکه اولویت دورکاری خانم‌ها هستند گفت: استقبال کارکنان زن در معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری از دورکاری بسیار خوب بوده و بیشتر کار کنان یک تا سه روز از هفته را دورکاری می‌کنند و به دلیل بالارفتن راندمان کاری پاداش‌های غیرمالی برای آنها در نظر گرفته شده است.
ایجاد 30 هزار دفتر پیشخوان دولت در کشور
بزرگیان در مورد آخرین وضعیت دفاتر پیشخوان دولت در کشور گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که با 20 دستگاه دولتی منعقد شده است 228 خدمت دولتی در شهرستان‌ها در حال ارایه است که براساس طرح تا پایان برنامه پنجم توسعه، دولت باید تعداد دفاتر پیشخوان را تا 30 هزار دفتر در سطح کشور افزایش دهد.

حمایت دولت از پیشخوان قوه قضاییه
وی در پاسخ به اینکه قوه قضاییه تصمیم دارد بخشی از خدمات قضایی خود را برای سهولت مردم در قالب دفاتر پیشخوان ارایه کند گفت: دولت آمادگی دارد تجربیات و توان خود را برای تحقق این امر در اختیار قوه قضاییه
 قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :