آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6978
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1390 0:0
تعداد بازدید : 575

لزوم دقت در عملیات الکترونیکی

هشدار پلیس فتا در مورد خریدهای نوروزی

پلیس فتا با هشدار در مورد سرقت و سوءاستفاده سارقان از شلوغی اماکن در آستانه خریدهای نوروزی اعلام کرد در این ایام حتما دقت کنید روی عابر بانک تجهیزات مشکوک و اضافی نصب نشده باشد.

پایگاه پلیس فتا- با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و استقبال هر ساله مردم از بازارهای بهاری در سطح شهر برای خریدهای نوروزی، به دلیل شلوغی جمعیت در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، شهروندان باید هنگام پرداخت‌های الکترونیکی خود و همچنین برداشت‌های بانکی به مواردی توجه کنند که برخی از این نکات امنیتی توسط معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا به این شرح اعلام شده است:
 در این روزها عده‌ای در پی سوءاستفاده از موقعیت‌های به وجود آمده در فروشگاه‌ها در کمین بی‌احتیاطی مردم هستند تا در فرصت مناسب فرد قربانی را مورد حمله قرار دهند، برای جلوگیری از این گونه سودجویی‌ها، در هنگام پرداخت از طریق سامانه پرداخت فروشگاهی حتما از فروشنده بخواهید که دستگاه را در نزدیکی شما قرار دهد تا خود بتوانید رمز کارت بانکی را وارد کنید.
همچنین در هنگام استفاده از عابر بانک‌ها در این ایام حتما دقت کنید روی عابر بانک تجهیزات مشکوک و اضافی نصب نشده باشد. در هنگام کار نیز با آن به افرادی که سعی دارند در نزدیکی شما باشند و دید کافی به دستان و صفحه عابر بانک دارند توجه داشته باشید. متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی عده‌ای به جای کاربرد مناسب از آن اقدام به سوءاستفاده از این فناوری‌ها می‌کنند.
به دلیل خریدهای نوروزی هموطنان و شلوغی اماکن عمومی در هنگام این گونه خریدها، از تلفن همراه خود در مکان‌های شلوغ استفاده نکنید و همان طور که بارها در هشدارهای قبلی نیز بیان شده بود از قرار دادن عکس‌های خانوادگی، شماره حساب‌ها و رمزهای بانکی بر روی تلفن همراه خودداری شود تا در صورت سرقت این اطلاعات باعث سوء استفاده‌های بعدی
نباشد.
 همچنین با قرار دادن رمز PIN کد گوشی در هنگام روشن کردن آن و همچنین رمزگذاری  روی فایل‌های خود بر روی گوشی همراه مانع از دستیابی افراد سودجو به آن شوید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :