آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6945
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1390 10:41
تعداد بازدید : 410

با ترکيب کينکت و دوربين 5Dکانن

عکاسي سه بعدي ممکن شد

Lytro دوربين جديدي است که به نظر مي رسد يک پيش نمايش از نسل بعدي دوربين هاي عکاسي باشد. اين وسيله دريچه اي، براي ورود به يک تکنولوژي نو است که به کمک آن مي توان پرسپکتيو عکس را پس از عکاسي دستکاري کرد.

خبرگزاري موج- جيمز جورج و الکساندر پورتر با الهام از CCTV‌ها و شناخت اين قابليت کينکت و البته با استفاده از نرم‌افزاري که به اين منظور طراحي کردند، توانستند اين کار را انجام دهند. اين نرم افزار اطلاعات مربوط به عمق تصوير را از کينکت گرفته و با ترکيب آنها با تصاوير گرفته شده توسط يک دوربين Canon 5D دقيقا همان تکنولوژي را شبيه‌سازي مي‌کند.
 جرج و پورتر براي نمونه، عکس‌هاي از عابران در مترو نيويورک گرفتند تا بتوانند تاثير اين تکنولوژي بر سيستم‌هاي نظارتي را بسنجند. اين تصاوير اين ايده را که ما قادر نيستيم متوجه شويم چه کسي به ما نگاه مي‌کند، را زير سوال مي‌برد.
آنها مي‌توانند ويديوهاي گرفته شده توسط اين فناوري را در زواياي مختلف مشاهده کنند. جورج و الکساندر اميدوارند تا از اين فناوري در دوربين‌هاي امنيتي استفاده شود و به اين ترتيب اطلاعات کاملي از مجرمان ضبط و در دسترس نيروهاي امنيتي قرار گيرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :